Jan bij de huppelende moerbei Foto: Jan Meijer padden werd "en passant" geschoond. De heer Adrie Verhage, de nieuwe eigenaar, zorgde in de pauze voor koffie met koek en na afloop van de werkochtend zelfs voor erwtensoep, wat door de werkers zeer gewaardeerd werd. In het najaar werd er een fruitplukdag georganiseerd en konden de snoeiers het resultaat van hun inzet bekijken en proeven. Na verloop van jaren werd het echter meer op de winkel passen, terwijl er toch door veroudering gerestaureerd en groot onderhoud gedaan moest wor den. Dat was meer een taak voor SLZ. En die kwam er niet aan toe omdat o.a. het werkprogramma van de hoogstam- fruitploeg vol zat. Ik was in die tijd door de week veel thuis en heb het (aanvan kelijk tijdelijk) op me genomen om ver- der te gaan met het geheel. Sinds kort heb ik mijn buurman weten te enthousiasmeren en we gaan er bijna elke vrijdag samen heen. Een nieuwe eigenaar, nieuwe ideeën en plannen en er werden afspraken gemaakt over nieuwe aanplant en onderhoud van dit - voor deze omgeving- unieke stukje natuur: vlakbij het Sloegebied en een verstedelijking richting Middelburg. Mijn interesse werd groter naarmate ik meer over de achtergrond te weten kwam en hier wel een heel erg frappant voorbeeld voor me zag van Luctor et Emergo. Een zwakke ondergrond, daardoor verzwakte bomen, welke op hun beurt weer slachtoffer werden van allerlei schimmels en ziektes. In feite verwaarlozing vóór 1991, gebrek aan goede voeding enz. enz. De Boom In HERFST 2012 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 9