Wandelnetwerk West Zeeuws Vlaanderen In Vlaams Middelburg Foto: Iman Labruyère Op 11 oktober jl. is het grensoverschrij dend wandelnetwerk West Zeeuws- Vlaanderen officieel geopend. Dit net werk is afgelopen jaren in het kader van het project Recreatie en Ecotoerisme in de Zwinstreek (REECZ) ontwikkeld. Het betrof een samenwerkingsproject tussen SLZ en de gemeente Sluis met als belangrijkste samenwerkingspart ners: wandelvereniging "voor de wind", Provincie Zeeland, Routebureau Zeeland en Waterschap Scheldestromen. met het toekomstig beheer weer een beroep te kunnen doen op deze enthousiaste wandel- vrijwilligers. Door: Rudie Geus, medewerker SLZ Het wandelnetwerk geeft de wandelaar de mogelijkheid om aan de hand van een kaart en de bewegwijzering in het veld een fraaie wandeling te maken door het prach tige landschap. De routes gaan vaak over onverharde dijkjes en struinpaden door de natuurgebieden. Het wandelnetwerk is tot stand gekomen met veel inzet van diverse enthousiaste vrijwilligers uit de streek. Naast het beden ken van de liefst onverharde routes door het landschap was er met name veel werk te verzetten in het aanleggen van de bewegwijzering. Tijdens de officiële ope ning zijn de vrijwilligers in het zonnetje gezet, nogmaals hartelijk dank! We hopen Wat is er bijzonder aan dit wandelnetwerk? Ten eerste is dit wandelnetwerk grensover schrijdend; op diverse plaatsen steken we de landsgrens over met België. We sluiten dan naadloos aan op het wandelnetwerk "Zwin" in de provincie West Vlaanderen en het wandelnetwerk "Meetjeslandse kreken" in de provincie Oost Vlaanderen. Bij de grens merk je duidelijk de Vlaamse invloed op het land schap, een fraai voorbeeld hiervan is de wan deling rondom het historische stadje Vlaams Middelburg: de Bladelinroute. Daarnaast vinden we in West Zeeuws- Vlaanderen prachtige unieke landschappen, zoals het voormalige eiland van Cadzand met de bekende knotboomdijken en de kuststreek 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2012 | | pagina 18