"Wacht", zei Ewoud, "je hoort er nog wel van". Inderdaad een uitnodiging voor een voorlichtingsavond in de Caisson kwam, gevolgd door meerdere bijeenkomsten bij SLZ. Men is van plan om een tiental thema wandelroutes te maken door vrijwilligers. Kan er ook een Franse Slag wandelroute gemaakt worden? Door: Joop Jansen, Paul Bouwens, Louis Brugghe, de vrijwilligers van de Franse Slag wandelroute Hoe het begon Vier man vonden het een goed idee. Daan en Louis, twee gepensioneerden (wat niet hetzelf de is als niets te doen hebben), Joop en Paul die beiden nog werken en mogelijkheden zagen om te helpen. In onze eerste bijeenkomst werd bekeken: wat willen of moeten we doen en hoe kunnen we dat doen? Het streven was de route in mei 2013 te openen, dus kwam er een tijds- balk met werkzaamheden, data, wie doet wat en hoe? Langs welke plaatsen loopt de route, hoeveel kilometer? Hoe vertellen we de Franse strijd. Zonder schetsen en kaarten is het niet mogelijk. Wat kost de wandelkaart? Om een idee te hebben gebruikten we een wandelkaart van het Kiekendiefpad en plaats ten daar onze teksten met bijbehorende schet sen of foto's. Het lukt ook niet altijd om dit in goede verhouding op het formaat van ca. 10 x 16 cm te plaatsen. Al snel bleek dat de teksten Twee jaar geleden vroeg ik Ewoud Voogd van SLZ of hij me kon informeren over informatieborden. Bij de Postbrug (over het Kanaal door Zuid-Beveland, bij Kapelle) zou een Frans monument komen en enige infor matie over de Franse strijd in mei 1940 langs het kanaal zou daar goed bij passen. 8

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 10