Een onbekende gast! Bijzondere alledaagse planten en dieren op en rond het Zeeuwse erf: Door: Familie de Regt, Willem III polder in Zaamslag Wij wonen hier vanaf 1989. Het wonen op de 'buiten' is een bewuste keuze. Voor ons was het intens beleven van de natuur destijds de hoofdreden, samen met de rust. Hoe mooi is het niet, om de seizoenen te volgen. Het is vaak een kwestie van goed opletten. Maar soms is dat opletten niet eens nodig. Begin oktober 2011 was voor ons zo'n moment. Na een klusje in de tuin, waren we op weg naar de keuken om wat te drin ken, u herkent dat wel, mijn vrouw ging voorop, maar draaide zich al snel om. Voor haar zat een diertje naar haar te blazen; die voelde zich kennelijk in het nauw. Meteen gaan er dan allerlei gedachten door het hoofd; wat is dat? Eerste opwelling, een rat. Maar daar was de staart te kort voor. Volgende idee dan, maar we wisten het niet zo vlug. We wilden toch wel nader kennismaken met onze gast, al was de ontmoeting niet direct hartelijk te noemen. Even leek het of het diertje richting onze hordeur ging. Dat was geen gewenste ontwikkeling. Maar wat dan. We besloten om met een stalve ger (lekker breed) even een barrière op te werpen. Eén van ons kon zo naar binnen om een fototoestel te pakken. Wegjagen was uiteraard geen optie. We werkten heel behoedzaam en ons plan lukte wonder wel. Gelukkig nam hij/zij niet onmiddellijk de beentjes. Helaas was ons diertje geen fotomo del. Daarom hebben we het kopje niet goed op beeld. Nog steeds wisten we niet wat voor diertje was aan komen lopen. We zijn toen gaan zoeken, waar hij/zij intrek had genomen. Dat betekent zoeken naar spo ren. En die vonden we in de vorm van ontlas ting. Maar ook de verblijfplaats in het hoekje van de schapenstal. We hadden daar al eens bezoek gehad van een konijn. Hoe gemakke lijk is het niet om zo'n leegstaande woning te kraken! Met een ingang binnen én buiten. Bunzing op het erf Foto: Familie de Regt 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 18