Wagenschuur Monument 0 De ramen, zo karakteristiek voor dit huis, zijn vervaardigd van speciaal monumentenglas. De graanopslag werd verbouwd tot slaap kamers, waarbij de oorspronkelijke details, zoals luiken waar het graan door naar binnen werd gebracht, behouden bleven. De zinken goten en hemelafvoeren werden vernieuwd. Leidingen en afvoeren werden aangelegd dan wel vervangen. Tot juni 1994 heeft er een grote, uit 1868 daterende, wagenschuur gestaan die helaas is ingestort. Het verhaal gaat, dat de toen malige bewoonster op een windstille dag haar stofdoekje op het erf uitklopte, waarna de grote schuur krakend ineen stortte. Ternauwernood konden de twee trekpaarden die daar gestald waren worden gered. De wagenschuur op de voorgrond Wagenschuur van Buytenhof en doorgang naar het woonhuis (rechtsonder) oost- en zuidgevel zijn er voor Walcheren zeld zame banden en symbolen in het metselwerk aangebracht, waaronder ruitjes, hartjes en Davidssterren. Karakteristiek voor het huis is ook het schilddak en de hoge plafonds binnen, alsmede de geprofileerde korfbogen en goot- lijsten met klosjes en fries. Het geheel vormt een Rijksmonument en werd in 2004 aangepast aan de eisen en wensen van deze tijd. Hetgeen een verbouwing vergde die na een jaar wachten op de benodigde vergun ningen, negen maanden duurde. Het huis werd rondom voorzien van binnenmuren waarbij er isolatie werd aangebracht van hoogwaardige natuurlijke materialen (vlas), nieuwe vloeren en een nieuw dak met schoorsteen. Alleen al aan dit laatste onderdeel werd 6 weken gewerkt. De Boom In

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 23