Wandelnetwerk Schouwen-Duiveland ft i - Door: Simone Boots, vrijwilliger Wandelnetwerk Wandelen langs muraltmuurtjes Schouwen-Duiveland Alle foto's: Arjan de Hulster Vanaf 18 april 2013 heeft ook Schouwen- Duiveland een wandelnetwerk. Het was de bedoeling om een netwerk aan te leg gen van 200 kilometer. Over verharde, maar vooral ook over onverharde paden. Maar om langs alle pareltjes van dit veel zijdige landschap te wandelen was wel 300 kilometer nodig! Dus zo gezegd is zo gedaan. De kaarttekenaar heeft 300 kilo meter aan paden ingetekend en u kunt nu volop aan de wandel! Het Langs water en land De naam van het wandelnetwerk is 'Langs water en land' Want als je één naam mag verzinnen, dekt dit het meest de lading. Schouwen-Duiveland staat altijd in verbin ding met water en altijd is land in zicht. Je ogen genieten van weidse blauw-groen-gele vergezichten met prachtige wolkenpar tijen. Je oren luisteren naar het geluid van tureluurtjes, grutto's en nachtegalen. Of juist naar de stilte. Je neus herkent die zilte lucht, zonder afleiding van industrie of files. En in dit landschap bevinden zich ook nog eens kenmerkende elementen als de Plompe Toren, de vuurtoren en vele molens. Niet opgenomen in het wandelnetwerk is de kuststrook van 21 kilometer lang. Want hoe bewegwijzer je een breed en dynamisch strand in het Nederlandse weer? De wandelkaart brengt u naar een strandopgang zodat u vervolgens over het strand uw wandeling kunt vervolgen en u krijgt weer een seintje als u een volgende strandopgang nadert. De Boom In LENTE 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 29