Tijd, inzet en energie! Het opzetten en realiseren van het wandel netwerk heeft meer dan 4 jaar tijd gekost. Een veelvoud aan organisaties hebben er samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland hard aan getrokken. En meer dan 30 vrijwilligers hebben meegewerkt aan het uitzetten van themawandelingen, het daadwerkelijk aanleggen van het 300km lange wandelpad en het controleren van de routes. Chapeau voor iedereen! Boerenlandpad Een uitdaging in een dergelijk project is om zoveel mogelijk kilometers over onver hard boerenlandpad te laten lopen. Om een traject 'boerenlandpad' te realiseren heb je al snel 2 of 3 naburige grondeige naren nodig die een gezamenlijk akkoord geven om hun land open te stellen voor wandelaars. Het is gelukt en de beoogde 18 kilometer boerenlandpad zijn belangrijke schakels geworden in het creëren van een ver rassend en veelzijdig netwerk. Dankzij de provincie Zeeland en de gemeente Schouwen-Duiveland was er ook geld beschik baar voor de landschappelijke aankleding. Zo zijn bijvoorbeeld oude populieren gerooid en zijn er honderden bomen (terug-)geplant; o.a. walnoten, kersen, iepen, zomereiken en inheemse 'zwarte' populieren op de karakteris tieke dijken. Wij hebben ons hard gemaakt om niet alleen een evenwichtig netwerk te creëren waar de unieke landschapselementen aan bod komen, maar wij hebben tevens geïnvesteerd in het uitbrengen van themawandelingen*. Want wij weten wel waar de pareltjes liggen, maar weten onze gasten deze ook te vinden? 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 30