(ort nieuws - OPROEP Loop voor Landschap Bijna 20 ransuil roestplaatsen gemeld. Ton de Koning Bedankt! Voor al die jaren dat je als vrijwilliger onderdeel wilde zijn van de redactie van De Boom In. Fijn dat je je werk als 'advertentieman' nog steeds wilt voortzetten! Wie verzint een leuke betekenisvolle naam voor het Wandelnetwerk Goes-Kapelle? De naam moet iets zeggen over het gebied; van het kleinschalige land schap rondom Wemeldinge tot aan het grootschalige gebied in de omgeving van het Kiekendiefpad. Locatieleider Natuurwerkdag in de prijzen De Stichting Welzijn Middelburg SWM en Gemeente Middelburg reiken samen de Lange Jan Award uit aan een vrijwilliger die iets bijzon ders heeft gedaan. Marijke de Jonge, locatielei der van Wijkbeheergroep Middelburg 't Zand/ Stromenwijk is voorgedragen voor deze prijs en heeft deze ook gewonnen! Op donderdag 20 juni organiseren wij een 'Loop voor Landschap' event. Dit wandelevent is toegankelijk voor alle geïnteresseerden op het gebied van wandelen. Of je nu fervent wande laar, vrijwilliger, (recreatie)ondernemer, agrariër of ambtenaar bent: iedereen is welkom. Tijdens deze dag bieden wij verschillende workshops en excursies op wandelgebied aan. Meer informatie volgt tzt op onze website. Nu al interesse? Geef je alvast op! Via info@slz.landschapsbeheer.nl. Erftrofee 2013 Vanaf begin 2013 heeft iedereen zijn of haar erf kunnen inschrijven om mee te dingen naar de prijs Erftrofee 2013. Deze stimulerende prijs organiseren we samen met de Boerderijen Stichting, SCEZ en de ZLTO. Op vrijdag 14 juni zal de jury uit de 20 aanmeldingen een winnaar gekozen hebben. Begin mei zal de uitnodiging klaar zijn waarbij iedereen welkom is. Na verschillende oproepen in de Zeeuwse pers, kwamen er bijna twintig meldingen binnen van mensen die een roestplaats wisten of in hun tuin hadden. Voor een eerste keer is dat een groot succes. We willen de actie ieder jaar herhalen, zodat we net als in de provincie Groningen een goed overzicht krijgen van de ransuilen in de winter. Er zijn vermoedens dat de ransuilenstand daalt, maar we weten nog niet waarom. Alle mel ders hartelijk dank! (Melden kan nog steeds!) Vrijwilligersdag 2013 Zoals eerder aangekondigd willen we de jaar lijkse Vrijwilligersdag in een ander jasje gieten. We zijn druk bezig met de organisatie hiervoor. Binnenkort kunnen alle bij SLZ aangesloten vrijwilligers een uitnodiging verwachten voor diverse themabijeenkomsten waarop men zich kan inschrijven. Er komt nu dus niet 1 gezamen lijke dag maar we bieden jullie verschillende activiteiten aan waaraan je kunt deelnemen. We proberen deze zoveel mogelijk te verspreiden over Zeeland en met verschillende thema's zodat er voor ieder wat wils is. De Gouden Jirizaag blijft als symbolische waardering bestaan, al wordt de uitreiking ook iets anders vormgegeven. Meer informatie hierover is binnenkort te lezen op onze website. 2013 is het Jaar van de Patrijs In ons vorige nummer een uitgebreid artikel over deze akkerbe woner, nu kun je in onze agenda diverse data vinden om mee te helpen/tellen. ledereen is welkom. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 34