Amfibieënproject voor basisscholen Niks leuker dan als 10-jarige met een schepnetje in een poeltje rommelen! En als er dan nog een leuk glibberig beestjein je netje naar boven komt, dan is het helemaal feest. Als volwassene vinden wij het dan weer belangrijk om deze kinderen te leren wat voor beestje dat dan is en wat het nut is van deze waterdieren. 2 Streekeigen Ervenabonnement Een abonnement op periodiek advies en onderhoud Een erf met verschillende elementen vraagt nogal wat onderhoud. Aanleggen is leuk, maar onderhouden voelt vaak als een last. Niet zo per se het werk an sich, maar meer de vraag hoe ga ik eraan beginnen. En wat moet wel en wat niet. Daarom hebben wij een abonnement opgezet om erfeigenaren te helpen met het maken van keuzes en adviezen te geven. 6 Wandelen door de Franse strijd In mei 1940 hielp het271e Régiment d'Infanterie Kapelle, Wemeldinge en Hansweertzich te verdedigen tegen de Duitsers. Over de inzet van de Franse eenheden die ons land kwamen helpen is echter weinig bekend. Voor een aantal enthousiaste vrijwilligers genoeg aanleiding om wandelaars mee te nemen langs deze vrij onbekende maar toch zeer bijzondere route van de Franse Slag. 8 En verder Schone mini-struke of vuulte? Mossen op Zeeuwse erven Bijzondere alledaagse planten en dieren op en rond het Zeeuwse erf: Een onbekende gast! Op Tholen heeft de tijd stil gestaan (of toch niet) Paradijsvogels in Koudekerke Kerkuilbescherming in Zeeland; een beursbericht Groen en Doen Wandelnetwerk Schouwen-Duiveland Goese poelen uit de put Kort Nieuws Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland Agenda De Boom In LENTE 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 3