Amfibieën monitoring Foto: Luciën Calle Foto: Natuur Zo Enkele reacties van leerkrachten 'Ik heb met groep 5 tot en met 8 meegedaan met het project. Ik vond het erg leuk en leerzaam en zeker voor herhaling vatbaar! De kinderen mochten zelf op onderzoek uit en onze gids heeft ons erg goed gehol pen met het bekijken van de beestjes, de planten en het beantwoorden van de vragen. Erg goed vond ik dat het niet alleen het zoeken van beestjes was maar dat er ook opdrachten bij zaten om de temperatuur te meten en de diepte van het water enz. Wel jammer was het dat we maar in 1 put konden zoeken omdat de andere door de droogte was droog gevallen. Maar hier kunnen we allemaal niks aan doen natuurlijk. Al met al een hele leerzame ochtend en ik hoop dat we volgend jaar weer van de partij zijn.' is het daar erg druk met kinderen die salamanders e.d. aan het vangen zijn, tot grote ergernis van ons, de leerkrachten. Dit zou wel ieder jaar mogen terugkomen, en wel meer excursies dichtbij huis op dat gebied want aanschouwelijk onderwijs is toch een geweldige manier om de kinderen iets te leren. Vooral juist in hun eigen achtertuin. 'De kinderen hebben het erg leuk gevonden, ook de rug zak met de opdrachten er in was heel handig. Zo konden ze in kleine groepjes allemaal eens aan de beurt komen. Ik vond het goed voorbereid, er waren spullen genoeg voor iedereen. Jammer van de regen, maar goed, daar kunnen we weinig aan doen, we bestellen voor de vol gende keer gewoon een zonnetje!' 'We hebben er echt van genoten, de kinderen waren heel enthousiast! Voor groep 5 en 6 is het nog wel las tig om ter plekke de vragen op het formulier te beant woorden; ze zijn nog meer bezig met het "doen". De rugzakken met de spullen, de uitleg, het was allemaal in orde. Ook de kaarten waar ze konden opzoeken wat ze in de sloot gevonden hadden. Als leerkracht vond ik het bijzonder fijn dat de put naast onze school nu eens in het middelpunt stond en de kinderen zo aan hun verstand werd gebracht dat de dieren gebaat zijn met rust, want na schooltijd Ook dit jaar selecteren we weer een 10-tal locaties waar scholen op kunnen inschrijven. Ondanks dat we dit jaar de scholen nog niet hebben aangeschreven zijn er inmiddels al 5 scholen die zich hebben aangemeld. We proberen jaarlijks zo'n 20 scholen aan dit lesprogramma te laten deelnemen.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 6