De Groene Entree van Nieuwland Beuken net geplant Alle foto's: Ko de Visser Door: Ko de Visser, vrijwilliger Tijdens de aanleg van de N57 werd vanuit de klankbordgroep de wens geopperd om de entree van het dorp van groen en bomen te voorzien. Het heeft enkele jaren geduurd, maar na veel heen en weer gepraat, is de laatste weken de gang er echt ingekomen. Zo kregen we op zeker moment de vraag van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) wat de bedoeling was. Zij moesten namelijk het plan maken en zorgen voor toestem ming voor de aanplant van Rijkswaterstaat en Waterschap. Maar.... het uitvoeren werd een andere zaak, mede in verband met de kosten van aanleg. Hierop werden enkele leden van de groep 'Natuur' van project 'Dorp van de Toekomst' benaderd om te kijken of zij een steentje konden bijdragen bij het planten. Dit was niet tegen dovemansoren gezegd. Op 27 februari hebben we, ondanks de gure wind met zes Nieuwlanders en vier mede werkers van SLZ een heg geplant langs het parkeerterrein van de Roode Leeuw tot aan de geluidswal. En richting Veerstraat zijn twee amberbomen geplant. Op 6 maart gingen we opnieuw aan de slag, nu met vijf man uit Nieuwland en Karin Mol van SLZ. Ditmaal aan de kop van het parkeer terrein met het plaatsen van een Zeeuwse heg. Hierin zitten o.a. Meidoorn, Sleedoorn, Hazelaar, Vlier, Liguster en rozenstruiken. Maar er waren ook nog 22 haagbeuken te planten langs de Weizichtweg. Hieraan heeft kraanbedrijf Baas uit Nieuwland een flinke bijdrage geleverd door alle gaten te graven. Ook het transport en het planten van 8

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 10