mmet je Voorgeschiedenis Ook aan de andere kant graag! Samenwerking Hindernissen Bij de inventarisatie van wensen, ter bevor dering van de leefbaarheid, in het kader van het project "droombeeld Koewacht" in 2007, kwam de wens naar meer wandelmogelijk heden in de directe omgeving van de kern Koewacht naar voren. Daarop werd een wan delwerkgroepje gevormd die de mogelijkhe den ging onderzoeken. Dat waren leuke ontdekkingstochten naar oude kerkpaden en boerenlandwegen. Vele van die oude paden waren echter onbruik baar doordat ze, voornamelijk na de ruil verkaveling, bij tuinen of bij akkers waren getrokken. Na soms moeizaam overleg (wel ondersteund door de gemeente Terneuzen en SLZ) met grondeigenaren, de gemeenten Moerbeke en Stekene, kwam het internati onale "Ommetje Mosseldreefpad" tot stand dat op 24 augustus 2011 werd geopend door wethouder Pim Broekhuysen van de gemeente Terneuzen. Hierna werd het even stil. Op ons wensen- lijstje stond nog een avontuurlijk ommetje aan de oostkant van Koewacht. Bewoners aan deze kant van het dorp hadden geen ontsluiting met het achterliggend land, een fraaie combinatie van akkers, weilanden, bos sen en de Boschkreek. Hier lag een uitgelezen mogelijkheid voor een schitterend ommetje. De bossen en de Boschkreek uit mijn jeugd, inmiddels al ruim 55 jaar geleden zijn er nog steeds. Daar zochten wij als schooljeugd het avontuur en leerden de natuur kennen. Die kans moest de hedendaagse schooljeugd toch ook krijgen. De mogelijkheden waren al door ons bekeken maar liepen spaak door twijfe lende grondeigenaren. Met de komst van de werkgroep Thematisering Koewacht waarin onze wandelwerkgroep ver tegenwoordigd is kwam er weer schot in de zaak. Samenwerking bleek de sleutel tot succes. Door de overtuigingskracht van leden van deze werkgroep die verder niet zoveel met wandelen van doen hebben, is het gelukt de twijfelaars te overtuigen van de goede zaak, zodat we weer verder konden. Inmiddels was duidelijk dat zowel de gemeente Terneuzen als de SLZ voor financiering van de "kunstwerken" (trekvlot en 2 gronddammen) egalisatie en inzaaien wandel paden en bewegwijzering zouden zorgen. De volgende hindernissen die genomen moes ten worden waren vergunningen, de SLZ nam deze gelukkig voor haar rekening. Door: Luud Persijn, Lid wandelwerkgroep en werkgroep Thematisering Koewacht

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 16