- praktische bruikbaarheid voor de land bouw; - de keuze voor de inrichting van erf en gebouwen, zoals het nu is. Keuzes Met de Erftrofee willen we waardering tonen voor de keuzes die boeren en eige naren maken. Ook agrarische akkerbouw, fruitteelt- en (melk)veebedrijven, waar de zwaluwen nog vliegen, mussen nestelen, uilen zich schuilhouden of het bedrijf beheerd wordt met oog voor de natuur. Deelname is vrijblijvend en er zijn geen con sequenties aan verbonden. Wie de Erftrofee ontvangt krijgt een schildje wat op het erf bevestigd kan worden. Het gaat dus echt om de eer. Hij of zij ontvangt het schildje uit waardering voor de keuze van de inrichting van het erf. De Erftrofee 2013 is mede gefi nancierd door de Nationale Postcode Loterij, Provincie Zeeland en de Rabobank. Inzendingen Uit alle regio's van Zeeland zijn foto's en beschrijvingen van hele mooie erven inge zonden. Een groot aantal daarvan past prachtig in het streekeigen landschap en vele voorbijgangers zullen daar vast regel matig van genieten! De jury buigt zich over de inzendingen en bezoekt daarna een selectie van de erven. Daarbij kijkt zij naar aspecten van streekei genheid, cultuurhistorie, natuur- en land schap. Extra aandacht besteedt zij aan flora en fauna en de aangegeven motivatie om te kiezen voor de huidige inrichting van erf en gebouwen. De jury bestaat uit vertegenwoordigers van de Boerderijenstichting Zeeland, de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie en Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Er zijn drie erven die een Erftrofee ontvangen: een eerste, tweede en derde prijs. In september maken we de prijswinnaars van de Erftrofee 2013 bekend. De locatie is nog niet bekend, want we zullen dat proberen te doen op een winnend erf. Kandidaten voor de Erftrofee 2013: 1. Sluis, hoeve Maneschijn, familie van de Vijver. 2. Koudekerke, Hofstede Plantlust, familie van der Hoeven. 3. Ovezande, Hof Acht is meer dan Duizend, L. en A. Welleman. 4. Vrouwenpolder, Hof Elzenoord, K. Mesu. 5. Poortvliet, 't Oefje, familie van der Slikke. 6. Noordgouwe, De Oude Molenwerf van M. J. Loschacoff. 7. Stavenisse, Hofstee den Roosentuyll, Ton en Annemiek Buijs Bakx. 8. Sirjansland, familie de Hulster. 9. Dreischor, Huize Zonnetij, L. Nederhoed. 10. Sas van Gent, Godemaer van Hof met de Zwartrand. 11. Waterlandkerkje, d'Inlaege, D. Schipper 12. Kloetinge, Hof Ravenstein, C. van Iwaarden 13. Vrouwenpolder, fam. de Visser 14. Nisse, 't Hofsteedje, fam Verkaart, Bosman- Jansen. 15. Noordwelle, recreatiebedrijf Boot, W en A. Passchier. 16. 's Heer Arendskerke, M.C. Vermue 17. Zoutelande, Hof Werendijke, fam. Dingemanse 18. Oostburg, J. van Gorp. 19. Geersdijk, A. van Rappard 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 20