Gouden Jirizaag Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ De Gouden Jirizaag is een door SLZ uitge reikte jaarlijkse ereprijs om vrijwilligers die zich inzetten voor het landschap (in welke vorm dan ook) eens extra in het zonnetje te zetten en te bedanken. Nomineer ook iemand! Alle bij SLZ aangesloten vrijwilligers mogen een collega-vrijwilliger (of een groep/team) nomineren voor de Gouden Jirizaag. Uiteraard moet deze wel voldoen aan een aantal voor waarden: Voorwaarden nominaties: Genomineerde - is op een van de volgende terreinen actief met een accent op 'veldwerk': soortenbeheer (weidevogels, vleermuizen, amfibieën, vlinders, insecten, enz.) cultuurhistorie (inventarisatie, restauratie, beheer, oude fruitrassen, enz.) wandelnetwerk (ontwerp, aanleg, beheer, enz.) landschapsbeheer (knotten, hoogstamfruit, enz.) - kan onderdeel uitmaken van een groep organisatie, maar ook individueel /onafhan kelijk opererende vrijwilligers komen in aan merking - heeft zich op verschillende manieren onder scheiden (langdurig, speciaal thema, buiten gewone inzet, etc.) Winnaars Gouden Jirizaag voorgaande jaren: 1999 Han Muller en Sjaak Herman 2000 geen vrijwilligersdag 2001 Wim vd Kamer en Hennie vd Hemel 2002 Luud Persijn 2003 Willy Verbist en Wivina Luykxs 2004 Thomas Collette en Jan de Wilde 2005 geen vrijwilligersdag 2006 Fons de Beijn 2007 Kees Wisse 2008 Ton de Koning 2009 Luciën Boerjan 2010 Henk Dalebout 2011 Cees Luijsterburg 2012 Walter Berentsen 2013 Enkele voorbeelden: Vrijwilliger heeft zich tientallen jaren ingezet voor de steenuil. Vrijwilliger heeft zich jarenlang sterk gemaakt voor de restauratie van een cul tuurhistorisch element. Vrijwilliger zet zich in als coördinator en bestuurslid en controleert wandelroute. Vrijwilliger verzorgt jarenlang enthout voor oude fruitrassen. Vrijwilliger maakt tientallen jaren deel uit van een beheerwerkgroep. Indienen nominatie Wilt u iemand nomineren die aan de voor waarden voldoet? Stuur dan VOOR 1 AUGUSTUS 2013 een e-mail naar caroline@slz.landschapsbeheer.nl met daarin informatie over de genomi neerde en waarom u vindt dat hij/zij de 22

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 24