Gekrompen Dorpen (CULTUURHISTORIE) Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Bewoners, eigenaren en alle geïnteres seerden zijn in 2012 uitgenodigd om mee te denken over het zichtbaar maken van hun gekrompen dorp. Tijdens de startbijeen komst, op 22 maart 2012, kwamen er volop ideeën naar voren van zo'n 25 bewoners uit verschillende Walcherse gekrompen dorpen. Zij hebben in groepjes hun ideeën op papier gezet. Er kwamen inzendingen binnen van de dor pen: Werendijke, Krommenhoeke, Poppekerke, Oud Vlissingen, Buttinge, Bouwdewijnskerke en West Souburg. Deze inzendingen zijn getoetst aan de criteria door de projectgroep, waarna er een verkiezing plaatsvond voor het beste idee. De eerste 4 gekozen plan nen werden uitgewerkt en nr. 1, 2, 3 werden daadwerkelijk uitgevoerd (nr. 4 was reserve). De werkgroepen die hun plan mochten gaan uitwerken zijn: Werendijke, Boudewijnskerke en Poppenkerke. In 2012 zijn zij daar druk mee aan de slag gegaan. De werkgroep Werendijke wilde o.a. de contouren van de kerk weer zichtbaar maken. Hiervoor hebben zij de universiteit van Gent uitgenodigd om een EMI onderzoek te doen. Dit bodemonderzoek gebeurde door middel van elektromagnetische inductie. Het onderzoeksteam van ORBit heeft in parallelle stroken over de gehele akker met een quad een sensor langzaam voortgetrokken. Het resultaat was dat duidelijk werd waar de oude wegen, de oude kerkhofmuur, delen van de funderingen van de kerk en mogelijk ook de plaats van de vliedberg die bij het dorpje heb ben gelegen, zich bevinden. Daarna is het plan om op een aantal plaatsen kleine kerktorentjes te plaatsen die dan de contouren van de kerk aangeven. Verdere plannen waren het plaatsen van een doorkijk- bord waarop te zien is hoe het vroeger was en om een mozaïek te laten maken van het klooster. Boudewijnskerke wilde o.a. de contouren van het dorpje middels dezelfde doorkijkpanelen opnieuw zichtbaar maken en had plannen om 26

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 28