SM» i Knelpunten worden weer doorgegeven waarna de herstel-vrijwilligers op pad gaan om zaken te herstellen. Per netwerk hebben we ook één of meer coördinato ren die de controle- en herstelvrijwilligers aansturen en contactpersoon naar SLZ toe zijn. Knelpunten die niet zelf opgelost kunnen worden door het team, worden door de coördinatoren doorgegeven aan SLZ. Zo is het soms nodig een eigenaar van een boerenlandpad te benaderen met de vraag om te maaien. Andersom krijgt ook SLZ knelpunten binnen van bij voorbeeld het Routebureau die dan weer doorgegeven worden aan de coördinator van een team. Kortom een heel netwerk van mensen die zich bezig houden met het wandelnetwerk. In 2012 is er veel werk gestoken in het opzetten van een werkzame structuur per netwerk om het beheer daar goed te laten lopen (zie hier onder de opzet op Walcheren). Daarnaast is SLZ de bestaande beheerteams blijven ondersteunen. Opzet wandelnetwerk Walcheren Graag wil ik Wandelnetwerk Walcheren als voorbeeld nemen om in te zoomen hoe we daar het beheer opgezet hebben. Na de opening in juli 2012 is er in oktober een startbijeenkomst geweest waar nieuwe en bestaande vrijwilligers uitgenodigd aanwezig waren. Er is wat verteld over de ontwikkeling van Wandelnetwerk Zeeland en uitgelegd hoe het beheer zal lopen met als coördinatoren Gerard de Looff en Herman Schrama. Het net werk met daarin opgenomen onder andere de reeds bestaande paden Reede van Middelburg en de Veersche Watergang, is opgedeeld in 17 controlegebieden. Tijdens de bijeenkomst zijn deze toebedeeld aan de vrijwilligers die soms alleen, soms met een andere vrijwilliger de controle of het herstel op zich nemen. Tot slot nog wat cijfers van Wandelnetwerk Walcheren om te laten zien dat het beheer van een netwerk niet zomaar iets is: 400 kilometer totaal waarvan 40 kilometer boerenlandpad en 140 kilometer overige onverharde paden, 200 knooppuntpalen en 4000 bordjes die door 28 vrijwilligers beheerd worden. De Boom In ZOMER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 31