VIJNMUL V L Data en Locaties: SLZ Vrijwilligersdag Afgelopen jaren organiseerden wij de SLZ-vrijwilligersdag met verschillende excursies en activiteiten. Deze dag willen we nu spreiden over meerdere dagen en verschillende locaties om zo meer vrijwilligers te bereiken. Dat betekent dus dat we vanaf nu stoppen met de oude opzet van de vrijwilligersdag, en dat we daarvoor in de plaats de mogelijkheden voor deelname aan de cursussen en andere activiteiten gaan verbreden. Als waardering voor uw vrijwillige inzet in natuur en landschap in uw omgeving nodigen wij u bij deze uit om (gratis) deel te nemen aan diverse activiteiten. Hoogstamfruitdagen met mobipers Laat uw hoogstamfruit persen tot heerlijk houdbaar sap! Ook dit jaar halen wij de 'Mobipers' weer naar Zeeland! Deze pers is speciaal ontwikkeld voor particulieren die hun eigen fruit uit de tuin of boomgaard willen laten verwerken tot sap. Kisten appels of peren worden er aan de ene kant ingegooid en komen er aan de andere kant als pakken sap weer uit. Aanmelden is noodzakelijk omdat we op die manier een planning kunnen maken en u niet al te lang hoeft te wachten. Aanmelden via www.mobipers.nl of 06-1100 34 70. Ten minste 75 kg ofwel 3 volle houten veilingkisten per adres persoon en maximaal 20 kisten (geen commerciële doeleinden). - Vrijdag 13 september: In de Morelleput, St. Bavodijk 56a, 4504 AB, Nieuwvliet - Zaterdag 14 september: Kruytenburg, Kruytenburgseweg 4, 4693 RC Poortvliet - Vrijdag 27 september: Sint-Anthonijshoek, Vlissingsestraat 3, 4371 RA Koudekerke - Zaterdag 28 september: KG Fruit, Oostambachtweg 1, 4421 RM Kapelle Er zijn diverse andere activiteiten, rondleidingen en vaak fruitdeskundigen aanwezig. Zij kunnen uw fruit, waarvan u de naam niet (meer) weet, determineren. Neem daarom 4 a 5 vruchten mee om te laten beoordelen. Deze vrijwillige deskundigen werken mee in het project "Oude fruitrassen" van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Voorbeelden zijn: cursus GPS, Boomkikker excursie, Natuurwerkdag, bacterievuur cursus, studiedag en cursus hoogstamfruit, excursie door Walcherse duinen, workshop ecologisch maaibeheer, amfibieën excursie, uitreiking Erftrofee, themadag lijnen in het landschap, cursus motorisch gereed schap, reanimatie AED, etc. In de agenda op onze website vindt u de meest recente bijeen komsten, excursies en cursussen waaraan u kunt deelnemen. Zie; www.landschapsbeheerzeeland.nl/agenda. Onze agenda vindt u ook op de achterpagina van De Boom In. We zien u graag bij onze activiteiten! als openingshandeling Foto: Caroline Geluk Wandelnetwerk Schouwen Duiveland is een feit! Donderdag 18 april jl. is het wandelnetwerk Schouwen Duiveland officieel geopend door Gedeputeerde van de pro vincie Zeeland, Carla Schönknecht, wethouder Ad Verseput van de gemeente Schouwen-Duiveland en Sophie van 't Westeinde van het Waterschap. Zij sabreerden een fles Brut de Zélande als openingshandeling. Het wandelnetwerk heeft een totale lengte van 340 km. met ruim 21 km paden aangelegd bij boeren over hun akkers of dijken. Het opzetten en realiseren van het wandelnetwerk heeft meer dan 4 jaar tijd gekost. Daarnaast hebben meer dan 30 vrijwilligers meegewerkt aan het uitzetten van thema wandelingen en het daadwerkelijk aanleggen van het 330 km wandelpad en het controleren van de routes. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 34