urgerparticipatie ingeburgerd bij i burgers waren Door: Cees van Dorst, Bea Tolboom en de afd. communicatie van de Gemeente Terneuzen Sinds de herindeling in 2003 werkt de gemeente Terneuzen vanuit het principe dat de bewoner meepraat en meedenkt over kansen en problemen in zijn woon- en leef omgeving. Zo geven kinderen hun mening over welke speelvoorzieningen in hun buurt moeten komen en geven de inwoners van de Terneuzense binnenstad ideeën over de tijde lijke invulling van de Kop van de Noordstraat. Voor diezelfde Kop is trouwens, na een initi atief van een lid van de gemeenteraad, een groep inwoners aan de slag gegaan om een alternatief te vinden voor de structurele invul ling van het gebied. Een ander initiatief is het pontje van Sluiskil: het vaart nog steeds met dank aan de bewoners, die het bootje nu heen en weer varen. Het zijn slechts enkele voorbeelden. Daarnaast zijn in bijna alle kernen en wijken bewonersraden actief. Deze kern- en wijkra den hebben als leden bewoners, die een deel van hun vrije tijd besteden om de gemeente te vertellen wat leeft en speelt in hun kern of wijk. Hiervoor opereren in de ambtelijke organisatie van de gemeente twee wijkcoör dinatoren. Zij bezoeken in ieder geval bijna alle vergaderingen van de raden. Verder onderhouden zij contact met tal van maat schappelijke organisaties. Bijvoorbeeld poli tie en woningbouwvereniging. Vanuit deze positie brengen zij de wensen en opmerkin gen van de kern- en wijkraden op de goede plek. Burgerparticipatie betekent dat de mening van de bewoners meetelt. Vanaf de ontwik keling van een idee tot en met de uitvoering ervan. Dat was in 2003 en in de eerste jaren daarna wennen. Zowel voor de bewoners als 8

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 10