Best vreemd dat daar mensen vele uren op wacht hebben gestaan in weer en wind. Op de muren staan de windrichtingen en cijfers geschilderd. Het voetstuk van het richt- vizier waarmee men de positie van vliegtuigen bepaalde, ligt nog op de grond. Aan de zijkant bevindt zich nog een afgesloten deel waar je in kunt. De wachters konden daar vroeger schui len. De originele bankjes en het klaptafeltje zijn nog aanwezig, wat heel bijzonder blijkt te zijn. Alles ademt de sfeer van lang geleden. De luchtwachttoren ziet er ondertussen mooi uit. Met het Open Monumenten weekend, tijdens de Wilhelmina wandeltocht en op ver zoek is de toren open. Toch vindt de dorpsraad dat het project nog niet af is. Men wil de toren zoveel mogelijk in oude staat terug brengen en nog wat beplanting op het terreintje aanbren gen. Het zou mooi zijn als scholen de toren kwamen bezoeken en aan de hand van infor matie op elke etage, kennis zouden maken met de Koude Oorlog. De eerste foto's en attributen zijn al verzameld en er bestaan nog interviews op tape met oude luchtwachters. Het zou leuk zijn ook daar wat mee te doen. Boven op de toren moet dan weer een vizier verschijnen. Daarvoor zijn een aantal mensen al op bezoek geweest in Strijensas. De luchtwachttoren daar is helemaal hersteld en heeft ook weer een vizier. Het allermooiste zou zijn als alle Zeeuws Vlaamse torens weer hersteld zouden worden en toegankelijk voor publiek. Samen met de radiozendamateurs zou er dan bijvoorbeeld eens een leuke activiteit georganiseerd kun nen worden, waarbij men met elkaar contact kan leggen. De torens in Nieuw-Namen en Koewacht zijn al eens bezocht. De laatstgenoemde is echter in slechte staat. Hij staat tussen de bomen en het is niet bekend wie de eigenaar is. Dat maakt het allemaal erg lastig. Eerst maar eens verder komen met het project Eede. Dat is ook al een hele klus. Met de inzet van deze enthousiaste mensen gaat dat vast wel lukken. 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 14