Resultaten Burgerparticipatie Stic htina Vrouweoutie Goes akotTmeltuje Hoogerzael Afgelopen jaren zijn er vele, vele burger initiatieven tot stand gekomen en gerealiseerd. Een aantal mooie projecten beschrijven we kort hieronder. Door: Diverse medewerkers SLZ de bomenbuurt en aan de direct aanwonende bewo ners van de locatie. Met de beide basisscholen uit de wijk heeft overleg plaats over hun behoeften, wensen en mogelijkheden en hoe die het beste vorm kunnen krijgen. Uiteindelijk is de rol van de bewoners leidend, gebruikmakend van de onderlinge contacten, kennis en daadkracht. Een groep bewoners van de Middelburgse wijk Griffioen speelde al een belangrijke rol bij aanleg en onderhoud van het openbaar groen. Voor de aanleg en het beheer is een aparte stichting opgericht. In 2007 heeft de stichting een 'startnoti tie voor Educatieve Natuur en Milieutuin', gepubliceerd en voorgelegd aan een aantal relevante deskundigen en organisaties, aan de Wijktafel Griffioen, aan de bewoners van SLZ heeft via het project Modder aan je Broek een bescheiden bijdrage kunnen leveren en kan meedenken en doen bij het beheer. De gemeente laat overigens onderhoud en beheer uitvoeren door de Stichting Speelhof Hoogerzael op basis van een beheerovereen- komst op basis van de kosten van regulier groenbeheer. Lees meer op: www.speelhof- hoogerzael.nl VROUWKPUTTK Door herverkaveling dreigde dit unieke land schapsmonument verloren te gaan. Een stichting is in 2005 opgericht. Het bestuur bestaat uit 6 per sonen die zich hebben ingezet om deze historische, spirituele plek, nabij de Oostweg in de gemeente Goes, te herstellen. Sinds 2007 is door hun inzet het Vrouweputje opnieuw voor publiek toegankelijk geworden. De SLZ bijdrage bestond uit levering van beplanting en bloemenweidemengsel via het project "herstel biotopen steenuil". Hooiharken en -vorken zijn aan de werkgroepsleden ter beschikking gesteld voor het onderhoud van het hooiland en er is een steenuilkast geplaatst. 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 20