LandGoed Wandelingen Werkgroep Landschapsverzorging omeschefpm Foto: Karin Mol Via het project Eigen Wijs Landschap heeft SLZ samengewerkt met Dorpsraad Oostkapelle. Drie lussen van een omme tje met in het dorpshart een digitaal InfoKnoopPunt zijn bedacht, ontworpen en uitgevoerd door bewoners. Heemkring 'Vrienden van Oóskappel'heeft hard gewerkt aan de aanpassing en inrichting van 't Wachtertje. Ook werd samenge werkt met de gemeente Veere, lokale ondernemers en Staatsbosbeheer. De LandGoed Wandelingen zijn opgeno men in Wandelnetwerk Walcheren. De werkgroep ging door De routes zijn verder uitgewerkt, met een ontdekkingstocht en achtergrondinfor matie. Ondernemersvereniging 'Natuurlijk Oostkapelle' heeft de wandelroutes opge nomen in hun plattegrond (ook Duitse versie) en binnenkort met QR-code te downloaden. Na contact met de enige werknemer van SLZ, de kersverse directeur Foort Minnaard, ging de werkgroep in 1984 van start. Een kleine 30 jaar later is de groep nog spring levend en heeft een, samen met SLZ opge bouwde, gevarieerde orderportefeuille. Na 20 jaar verhuisde coördinator Luud Persijn. Soms geeft dit problemen voor het voortbestaan van een groep, maar Luud werd naadloos opgevolgd door Thomas Collette, haast vanaf het eerste uur actief en al weer 10 jaar aan het roer. Er zijn meer leden die al vanaf de eerste jaren de groep sterk hebben gemaakt en gehou den. Een groep wint naar onze mening altijd aan kracht, kwaliteit en continuïteit als de taken verdeeld worden. De Boom In HERFST 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 21