SLZ Na - Foto: SLZ Agrarische natuurverenigingen uit Zeeland als tentoonstellingsruimte. Vrijwilligers staken de handen uit de mou wen en het varkenshok werd helemaal opgeknapt. Zo houdt een oud bijgebouw tje, waarvan het oorspronkelijke gebruik niet meer past in onze moderne tijd, toch nog een goede functie. Voor - Foto: Ewoud Voogd Tijdens - Foto Op het erf van de familie Pijnenburg stond jarenlang een ruïne van een varkenskot. De muren stonden nog overeind, maar het dak was al voor een deel ingestort. Jarenlang leek het te duur om het te kunnen herstellen. Uiteindelijk heeft de familie Pijnenburg het samen met de Agrarische Natuurvereniging Akkerleven en SLZ toch opgepakt. Na her stel zou het gebruikt kunnen worden door Na een traject van meer dan tien jaar is, dankzij de inzet van Vrienden van de Zwartenhoekse Zeesluis, niet alleen dit Rijksmonument maar tevens het aanpalende verdedi gingswerk deels gerestaureerd. Het leek de initiatiefnemers zin vol het verzamelde historische materiaal en dit proces in een verhaal vast te leggen. Men wilde vrijwilligers, organi saties en overheden in vergelijkbare situaties een houvast geven. Teksten en illustratiemate riaal zijn verzameld. Mensen die bij het project betrokken zijn geweest, legden hun ervaringen vast in korte bijdragen. Enkele vrijwilligers probe ren nu hiervan een prettig lees- en kijkboek te maken, waarin ook ruimte wordt gelaten voor de omgeving. Het laat zien dat een klein idee kan uitgroeien tot een groots project. Het komt omstreeks oktober 2013 uit en gaat circa 15 kos ten. Het is mogelijk nu al een boek te reserveren daar de oplage beperkt is. Dit kan gebeuren bij de bestuursleden M.A. Kindt (0115-452043; makindt@zeelandnet.nl) en M.A. Buise (0114-370244; mbuise@zeelandnet.nl). De Boom In HERFST 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 23