Transformator- station Reedijk Ondertussen in Waterlandkerkje Midden in het dorp Westdorpe staat een klein gebouwtje. Het is een voormalig transforma torstationnetje van de vroegere PZEM. Het was een bijzonder station, in 1923 ontworpen door A. Kok. Een bekend architect die verschil lende industriële gebouwen ontwierp. De vorm van het huisje komt nergens anders in de streek voor. Nadat het voor de stroomvoorziening geen dienst meer deed, gebruikten buurtbewoners het om er oud papier op te slaan. Toen een sloopvergunning werd gepubliceerd, ging dorpsbewoner Maurice Kindt aan de slag om het gebouwtje te behouden. De sloop ging niet door. Het station werd opgeknapt en zelfs van binnen weer voorzien van originele apparatuur. Ook is er een informatiepaneel geplaatst. Het gebouwtje wordt nog steeds opengesteld en iedereen kan er een kijkje nemen. Men kan zien hoe zo'n station eruit zag en hoe het werkte. Een minimuseum van grote betekenis! Voor Na Foto's: Sandra Dobbelaar Wapen Waterlandkerkje De bewoners- groep'Eigen wijzen'heeft, op initiatief van Stichting Dorpsraad Waterlandkerkje en SLZ, een wen senlijst gemaakt. De bewonersgroep neemt de regie van de uitvoering en vraagt SLZ de contacten met instanties te verzorgen. De 'Eigen wijzen' vormen een goede mix van specialisaties, lokale kennis en contacten. Ze gaan aan de slag met het ontwerp van ommetje Waterlandkerkje, informatiepaneel en folder. De beweg wijzering wordt aangebracht en locaties worden gevonden voor een drinkput, hoogstamfruitbomen en de terug komst van Hildegonda wordt voorbereid. De Kerkjenaren pakken de uitvoe ring gezamenlijk op. Ze slagen erin bijdragen uit het stimulerings fonds Rabobank en van Stichting Woongoed Zeeuws Vlaanderen te verwerven en mede daardoor kunnen ook nog een picknick- bank, een zeshoekige boombank en een tweetal bankjes langs het ommetje worden geplaatst en ...Hildegonda is terug! Vind haar op www.waterlandkerkje.com De Boom In HERFST 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 25