De wens is een pluktuin met o.a. hoogstamfruit- bomen met waterpartijen en een rustplek voor fietsers en wandelaars. Ook een aantrekkelijke speelplek voor kinderen ontbreekt nog. Logisch is het te denken aan een plek die voor iedere bewoner aantrekkelijk kan zijn, wat aanhaakt bij de natuurrijke omgeving. De initiatiefnemers zijn in gesprek met de gemeente en financie ringsmogelijkheden worden gezocht. SLZ denkt mee en ondersteunt bij het doen van een aan vraag bij Groen Dichterbij. Er is participatie van diverse betrokken bewoners. Het wijkonder- steuningspunt is actief betrokken bij de voorbe reiding en de andere activiteiten. Met scholen in Arnemuiden, de scoutinggroep Arnemuiden (onderhoud), de gemeente en andere belang stellenden wordt overleg gevoerd om te komen tot dubbelfuncties met voor velen wat wils. Samen bedenken en samen doen Zo is de behoefte aan volkstuinen veranderd in de wens tot een natuurspeelplek als een aantrekkelijke proeftuin met daarin fruit, noten en ook eetbare wilde planten, vlechtheggen, houtrillen, bijenhotels, kunst, een doolhof etc. Het vormgeven van deze natuurspeelplaats is extra aantrekkelijk als bewoners en de scholen de gelegenheid krijgen om mee te denken over wat ze er zouden willen doen en hoe het eruit zou moeten zien. Zo kunnen ze verder meedenken over inrichting en ontwikkeling en ontstaat er een breed draagvlak voor de totstandko ming en ook het beheer. Natuurlijk komt de plek tot stand door bewonersparticipatie in het coördineren of ondersteunen bij de organisatie en uitvoe ring. Met samenwerkingspartners wordt gewerkt aan afstemming en vergunningen via gesprekken met gemeenten, water schap, maar ook aan de beschikbaarheid van gereedschappen en bijvoorbeeld het leveren van materialen zoals plantmate- riaal, (wilde) graszaadmengsels of wilgen tenen. Een kans voor biodiversiteit waar bijzondere vogels en vlinders kunnen nes telen en zeldzame planten en bloemen tot groei kunnen komen. 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 30