Kort nieuws Juichwilg In het kader van 'Het Landschap Ben Je Zelf' zijn 12 gemeenten genomineerd voor de trofee de Juichwilg. Deze trofee wordt op het sympo sium op 4 oktober in Putten uitgereikt aan een gemeente die zich op bijzondere wijze heeft ingezet in Europa. De EU wil meer vermaatschap pelijking en vergroening van de landbouw. Hier ligt perspectief voor boeren en landschaps beheer, al moet hun rol en die van provincie en gemeenten nog verder worden uitgewerkt. Gemeenten en andere overheden zijn hier dan ook welkom. Uitreiking Erftrofee 2013 Cultuurhistorie en biodiversiteit waren de crite ria voor de jury. Mooie streekeigen elementen verdwijnen soms uit het landschap, maar de Erftrofee laat zien dat er nog vele erven zijn waar eigenaren moeite voor doen! Enkele foto's en beschrijvingen van de bezochte erven stonden begin september in een artikel in de PZC. De uitreiking vond plaats op 18 september. Dhr. de Reu, gedeputeerde provincie Zeeland, maakte de drie prijswinnaars bekend. Op het moment van publicatie was de uitslag nog niet bekend. Samenwerking: ZLTO, BSZ en SLZ. Provincie Zeeland, Rabobank en de Nationale Postcode Loterij maken het project mede mogelijk. Cursus Streekeigen erven in Zeeland Jarenlang hebben we samen met de Boerderijen Stichting Zeeland (Gerard Smallegange) de cur sus Streekeigen erven in Zeeland gedaan. Echter de laatste jaren waren er (te) weinig aanmel dingen. Mede daarom is er een samenwerking aangegaan met de Zeeuwse Volksuniversiteit. Op onze website is de eerstvolgende cursus (mei 2014) al te vinden. Mentoren cursus Samen met het IVN gaan we een cursus aan bieden aan bestaande én nieuwe mentoren van werkdagen met scholen en zorggroepen. Onderwerpen: organisatie werkdag, educatie, didactiek en zorggroepen begeleiden. De eerste avond is een open avond waar mensen, die nog niet zeker weten of de cur sus wat voor hun is, bij aan kunnen sluiten. Hou onze website in de gaten. Wandelnetwerk Tholen Tussen 2006 en 2013 wordt er ruim 1500 kilometer aan wandelplezier gerealiseerd in Zeeland. De wandelroutes zijn over de gehele provincie verspreid, over zeven net werken. Daar waar mogelijk zijn die met elkaar verbonden. Je kunt nu al genieten van wandelroutes op Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, Schouwen Duiveland en in Zeeuws- Vlaanderen. En straks dus ook op Tholen. Het streven is om een gebiedsdekkende routestructuur in de gemeente Tholen te realiseren van een wandelnetwerk met bewegwijzering en voorzieningen met een totale lengte van 150 tot 200 km, dit betreft dus bestaande én nieuwe routes. E.e.a. wordt in 2 fases gerealiseerd. In fase 1 wordt er 75 kilometer wandelnetwerk aangelegd. Dit zal bestaan uit ommetjes rond een aantal dorpen die via enkele langere routes aan elkaar wor den gekoppeld. Bij het samenstellen wordt er onder meer gekeken naar landschap, veilig heid, diversiteit aan verharde en onverharde paden en van de aanwezigheid van voorzie ningen en bezienswaardigheden onderweg. Wie mee wil denken over de route en wil helpen als vrijwilliger bij de aanleg is welkom. Men kan zich aanmelden bij caroline@slz. landschapsbeheer.nl 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 34