Gedeputeerde Ben de Reu doet uitreiking Foto: SLZ Gedeputeerde Ben de Reu maakte de 3 gelijk geëindigde winnaars bekend: Het Hof met de Zwartrand van de familie Goddemaer te Sas van Gent, de Oude Molenwerf in Noordgouwe van familie Loschacoff en 't Hof Acht is meer dan 1000 in Ovezande van André Verheijke en Lea Welleman. Henk Remijn zei namens de jury: Over 't Hof Acht is meer dan Duizend bij Ovezande van André Verheijke en Lea Welleman: "De boerderij bestaat uit een woning, een grote schuur met mestput, een wagenschuur en een varkenshok met kleine elementen zoals waterputten. De grote schuur biedt nestgelegenheid aan boerenzwaluwen, de herbouwde wagen schuur wordt gebruikt als praktijkruimte. Op het erf valt een markante wilg op. De kerkuilenkast is nog onbewoond. De hoog- stamfruitbomenwei en de meidoornhagen bieden aan vogels voldoende nestgelegen heid en foerageermogelijkheden. Op de fruitbomen groeien verschillende vrucht lichamen van de boomgaardvuurzwam. De drinkput heeft helder water en een gevarieerde begroeiing. Snoeihout wordt op grote houtrillen gezet. Kleine zoogdie ren en vogels hebben hier een uitstekende schuil- en nestgelegenheid en in de welput groeien tongvarens en brede stekelvarens. Over De Oude Molenwerf bij Noordgouwe van de familie Loschacoff. De gebouwen van deze woonboerderij werden zo'n 40 jaar geleden gered van de sloop mede dankzij het feit dat het hof de status van Rijksmonument kreeg en de nieuwe eigenaar de gebouwen liet restau reren. De woning van 1700 met een aan gebouwde schuur, een in stijl gebouwde vrijstaande schuur en een buitengewoon royale bakkeet zijn zeer vakkundig geres taureerd met veel respect voor de oor spronkelijke historische kwaliteiten. Het is een echte Schouwse boerderij gebleven. De oprijlaan met linden biedt een weelde aan bloeiend fluitenkruid. De huisweide voor het huis heeft 2 markante paardekas- tanjes. Ook voor en naast de bakkeet staan enkele monumentale populieren. In de schuur is een kerkuilkast aanwezig. Aan de zijkant van het erf is een weide omzoomd met een ''Zeeuwse haag'' en er is een drink- poel met een rijke gevarieerde begroeiing en helder water. In de Zeeuwse Haag is een opening uitgespaard voor een mooie door kijk op het naastgelegen akkerland. Een treurwilg geeft de doorkijk extra allure. Over het Hof met de Zwartrand bij Sas van Gent van de familie Goddemaer. Tussen het groen ligt de originele Vlaamse boerderij; woning met aangebouwde bakkeet en een typische Vlaamse wagen schuur met lattendeuren. Een grote verval len landbouwschuur biedt plek aan natuur lijke begroeiing en mogelijkheden voor vleermuizen. De gevels van de woning en de bakkeet zijn wit geschilderd met mint- De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 19