Oude Molenwerf Een steenuilenkast ontving Renee Vermue als stimuleringsprijs voor zijn erf 'De Poel' in 's Heer Arendskerke. De Jury: "Deze vrijstaande woning is opnieuw opgebouwd, met een grote zwarte gepotdekselde schuur, een bak- keet en een varkenshok. De erfgrens is met vele knotwilgen omzoomd. Hier worden door de eigenaar regelmatig steenuiltjes gehoord. In de bedrijfsvoe ring is, zeer prijzenswaardig, 5 a 6 ha landbouwgrond als akkerrandbeheer opgenomen in een meerjarig contract. De boerderij is nog volop in gebruik en heeft een agrarische bestemming waaruit blijkt dat historische gebouwen en een moderne bedrijfsvoering goed samen kunnen gaan. De stimulerings prijs is een aanmoediging omdat er veel gedaan wordt maar nog meer kansen zijn voor biodiversiteit en cultuur historie". Rondleiding door André Verheijke, uit Ovezande op een van de winnende erven Hof acht is meer dan duizend. groene kozijnen en luiken. De voordeur van het woonhuisgedeelte heeft een mooi bewerkt bovenlicht. Het woonhuisgedeelte is een stuk hoger dan het bakhuisgedeelte, hoge ramen duiden op een opkamer met een kelder. Een enorme drinkput is naast de oprijlaan gegraven en een aantal hoog- stamfruitbomen is aangeplant. Diverse solitaire bomen zijn mooi uitgegroeid en er broedt een ransuil. De flora mag her en der verwilderen met als gevolg een gevari eerde kruidenrijke begroeiing. Ideaal voor vlinders en allerlei andere insecten. Het erf wordt omsloten door een gracht. De architectuur is bijzonder door de duide lijke vormen, de eenduidige kleuren en de eenvoud. 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 20