Door: Nettie Wilderom, medewerker SLZ De redactie van De Boom In vroeg me een interview af te nemen met Marleen Vermeer uit Vlissingen, sinds kort lid van het SLZ bestuur. Ze volgt Ruud van der Goes op, die afgelopen zomer afscheid nam. Voor mij een eerste kennismaking met haar. Ik ontmoet Marleen op een stormachtige maandag op haar werkplek bij Scoop, het Zeeuws instituut voor sociale en culturele ontwikkeling wat gevestigd is in het gebouw van de Zeeuwse bibliotheek te Middelburg. Ik vraag haar om iets te vertellen over haar functie daar. "Scoop doet onderzoek en geeft advies rond thema's op het gebied van cultuur en sociaal-maatschappelijke ontwikkeling in de provincie Zeeland.'' vertelt Marleen. "Ik werk als adviseur bij de afdeling sociaal-maatschappelijke ontwikkelingen mee aan projecten op het gebied van leefbaarheid, voor zieningen in kleine kernen, actief burgerschap, duurzame dorpen, dementie en jeugd. Mijn rol is dat ik me bezig houd met innovaties, initiatieven neem en partijen bij elkaar breng. Ik werk hier inmiddels 6 jaar. Hiervoor werkte ik bij Klaverblad (samenwerkingsverband van provinciale organisaties die opkomen voor de belangen van gebruikers van zorg- en dienstverlening in Zeeland en hun mantel- zorgers)." Ik vraag haar of ze SLZ al kende, voordat ze gevraagd werd voor deze bestuursfunctie. "Ik had van landschapsbeheer gehoord, vanwege mijn werkzaamheden op het gebied van plattelandsontwikkeling. Maar verder wist ik nog niet zoveel over SLZ. Nadat ik de documentatiemap die ik kreeg had doorgenomen en met de bestuursleden en de directeur had gepraat heb ik besloten om de uitdaging om bestuurs lid te worden op te pakken. Met name het culturele aspect van het landschap vind ik boeiend en dat dingen die spe cifiek Zeeuws zijn onder de aandacht gebracht worden en behouden blijven. Ik vind het belangrijk om als vrijwil liger een bijdrage te leveren aan de maatschappij, als dat in je vermogen ligt. Ik doe dat dus in deze bestuurs functie. Ik heb niet veel bestuurlijke ervaring, ik was ooit eerder lid van het bestuur van het Zeeuws Palet. Dat heeft alles te maken met één van mijn hobby's, namelijk schilderen. Maar ik denk dat ik met mijn ervaringen op het gebied van actief burgerschap, leefbaarheid en duur zaamheid wel wat in te brengen heb.'' SLZ kan mensen betrekken bij hun leefomgeving en men sen met ideeën stimuleren en faciliteren. De overheid verwacht wat dat betreft ook steeds meer van burgers. "Maar burgerparticipatie zie ik liever niet noodgedwon gen, vanwege bezuinigingsmaatregelen van de overheid, maar vanwege de kansen die het mensen biedt." vertelt Marleen. Het komt niet alleen een concreet project in de leefomgeving ten goede, maar het is daarnaast ook goed voor de sociale cohesie. We leven in een ander tijdperk waarin de mens veel meer centraal komt te staan en we vooral met elkaar delen. We delen kennis, goederen enzovoort. De natuur en het landschap in Zeeland kun nen een belangrijke rol hebben in de omgeving van ons allemaal." De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 23