Bezuinigingen Wat we tot nu toe ontdekken is dat de rol van de begeleider en het draagvlak binnen de organisatie doorslaggevend is. Juist in deze tijd kan het regelen van begeleiding 'buiten de organisatie' een breekpunt zijn. Bijvoorbeeld omdat door bezuinigingen groepen groter moeten worden; een deel van de groep wil wel in het groen, maar de begeleider kan niet op twee plaatsen tege lijk zijn. Het zou jammer zijn als de mensen die wel willen om die reden toch niet naar buiten kunnen. Samen kijken we naar mogelijkheden om aan te sluiten bij een andere organisatie. Een ander knelpunt zijn de krimpende mogelijkheden voor vervoer van cliënten van en naar de werklocatie. Het zijn essentiële punten, waar we nog oplossingen voor zoeken om het buiten werken door cliënten, die dat willen, haal baar te maken. Dit is echt een uitdaging in dit project. Travalje Subiet We zijn blij met de samenwerking met Travalje Subiet, een kleinschalig zorg/ reïntegratiebedrijf. In Zeeuws-Vlaanderen is de match met SLZ 'spontaan' ont staan. Twee of drie klanten werken met een eigen begeleider binnen de SLZ-vrijwilligersgroep. Voor het project Samen Groen Gezond is een wekelijkse wintersamenwerking aangegaan met een Walcherse vrijwilligersgroep en dat is beide partijen goed bevallen. Travalje Subiet is flexibel: als een project te klein is voor de grotere groep dan heeft Travalje eigen klussen. De werkdagen met groepen uit het speciaal onderwijs verlopen eveneens succesvol. Samenwerking Biowalk Zeeland is nog een bijdrage van IVN aan het project. Mensen met psychia trische problemen en diabetes patiënten vinden baat bij wandelingen in groen en landschap, begeleid door een natuurgids. Gemeenten, ziekenhuizen en zorgverzeke raars worden hierbij betrokken. Creatief omgaan met mogelijkheden en beperkingen is de sleutel tot structurele samenwerking. Met alle zorgorganisaties wordt daarvoor gezocht naar een activiteit die past qua locatie, plaats en tijd. Dat kan wekelijks of maandelijks zijn of bijvoor beeld op open dagen zoals de landelijke Natuurwerkdag of NLDoet. Een deskundige uit de zorg informeert ons over de ontwikkelingen rond WMO/ AWBZ (en het persoonsgebonden budget) en reikt kansen voor samenwerking aan. Met gemeenten en andere partijen wordt gekeken welke middelen binnen en na de projectperiode kunnen worden aangewend om Samen Groen Gezond tot vaste waarde te maken. Stichting Landschapsbeheer Zeeland en IVN willen graag verder bouwen aan bestaande en nieuwe samenwerking van 'zorg en groen' en de schakel zijn tussen de zorginstellingen en het werk bij ter reinbeheerders, gemeenten en particuliere eigenaren. Belangstelling of vragen? Mail naar: peter@slz.landschapsbeheer.nl De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 25