Goede begeleider? Daarom een mentorencursus Door: Pieter Voets, medewerker SLZ Hoe wordt je een goede begeleider? Dat is niet altijd even gemakkelijk te zeg gen. Je geeft als het ware leiding aan een groep mensen en je probeert je verhaal zo duidelijk mogelijk over te brengen op de vrijwilligers. In deze cursus krijgen de deelnemers diverse handvatten(toegepaste didacti sche vaardigheden) om dit wat makkelij ker voor elkaar te krijgen. Daarnaast aan dacht voor specifieke doelgroepen zoals leerlingen en mensen met een zorgvraag. Een tekort aan vrijwilligers die extern groepen (helpen te) begeleiden, een pro ject Groen en Doen met aandacht voor scholing en een project Samen Groen Gezond waarin SLZ groepen uit de zorg wil verbinden aan het landschapsbeheer. Deze zaken waren de aanleiding om samen met IVN Zeeland een mentoren cursus te organiseren. Een mentor is een chique naam voor mensen die groepen begeleiden die in het landschap komen werken of daarbij helpen zoals scholen. De cursus bestaat uit drie bijeenkomsten die ook onafhankelijk van elkaar gevolgd kunnen worden. De eerste bijeenkomst (die ondertussen geweest is) was vooral bedoeld voor nieu we vrijwilligers als kennismaking met de organisaties en met het werk wat wij als landschapsbeheer doen. Praktische zaken kwamen daarbij aan bod zoals: Hoe knot ik een wilg? Tweede bijeenkomst is gericht op de toe gepaste didactische vaardigheden. M.a.w. Hoe spreek je een groep aan? Wat moet je wel en wat vooral niet doen? Hoe zorg ik dat iedereen me kan verstaan? Derde bijeenkomst gaat over het omgaan met mensen die een zorgvraag hebben. Op deze bijeenkomst komt iemand van MEE Zeeland. We hopen zo de mentoren meer bagage mee te geven om deze mensen goed te begeleiden. Het aantal werkdagen met zorggroepen zal in de toekomst alleen maar toenemen. Kortom een cursus om mentoren en mentoren in spe kennis bij te brengen en te zorgen dat het begeleiden een stuk makkelijk wordt. Ook interesse? Ook na de eerste bijeenkomst zoekt SLZ nog steeds mentoren. Mensen die alsnog interesse hebben kunnen zich melden bij Pieter Voets. pieter@slz.landschapsbeheer.nl De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 25

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 27