Het aantal waargenomen Patrijzen in Nederland en Zeeland (I jan 2013-17 november 2013). Gegevens verkregen via www.waarneming.nl verbeteren. Enkele tientallen particulieren en enkele bedrijven hebben overhoekjes ingezaaid en heggen geplant. Zo zijn er in de Noordmanspolder (nabij Cadzand) met middelen van Vogelbescherming Nederland Patrijsvriendelijke gewassen ingezaaid. Overstaand graan voor in de winter. Stukjes braak en klaver leveren insecten voor de jon gen in de zomer en dekking en zaden voor in de winter. Een goede zaak, maar er is nog meer nodig. Er worden ook voorbereidingen getroffen voor het oprichten van een speciale werkgroep ten behoeve van akkernatuur in zuidelijk Nederland en Vlaanderen. Het doel is meer kennis te verzamelen over de akkernatuur en deze kennis beschikbaar te stellen aan de beheerder (landbouwer). Een facebookpagina waarop regelmatig wetenswaardigheden worden gemeld is al in de lucht (zoek naar werkgroep patrijs). Ook zal er nog een leidraad met akkervogel- vriendelijke maatregelen opgesteld worden. Na de oogst van 2013 is er weer zaaizaad beschikbaar (kruiden en granen) om een overhoekje voor de Patrijs in te zaaien. Het enthousiasme voor de Patrijs onder de Zeeuwse bevolking is zeer groot. In totaal hebben reeds meer dan 500 mensen meege daan aan dit project. Mocht u de aankomende tijd nog patrijzen zien, dan horen we dit graag (informatie over doorgeven staat op onze website, er zijn hier ook kaartjes te downloaden om de waarne mingen in te tekenen). Het project Jaar van de Patrijs werd mede mogelijk gemaakt middels financiële steun van de provincie Zeeland (soortenbeleid) en Groen en Doen. U kunt ook een e-mail sturen naar alex@slz.landschapsbeheer.nl Middel h WesterscMde De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 29