Onderzoek Wandelnetwerk Door: Lisanne Adams, stagiaire SLZ Voor mijn opleiding Bos- en Natuurbeheer aan de universiteit van Wageningen was ik op zoek naar een leuke stageplaats. Al snel kwam ik terecht bij SLZ, met veel plezier heb Ik loop van november 2013 tot en met februari 2014 stage bij SLZ. Doel is om ken nis te maken met het toekomstige werkveld en te leren om mijn opgedane kennis toe te passen in de praktijk. Ook ga ik een eigen onderzoek opstellen en uitvoeren over het Wandelnetwerk Zeeland, welke is opgericht om een beleefbaar, toegankelijk landschap te creëren waar natuur- en landschapsbele ving cultuurhistorie centraal staan. De wandeling door het landschap in Zeeland moet een beleving zijn welke de wandelaar in aanraking brengt met de Zeeuwse identiteit. Mijn onderzoek richt zich op de relatie tus sen de waardering van het wandelnetwerk door de wandelaar en de aanwezigheid van bepaalde landschappelijke elementen. Dit alles in samenwerking tussen SLZ, Provincie Zeeland en het Routebureau Zeeland, ook om te kijken of er aanbevelingen uit kunnen komen voor eventuele verbeteringen. Om een goed beeld te krijgen van de gebruikers van het wandel- Lisanne helpt mee met de vrijwilligers Wandelnetwerk Foto: Lisanne ik gelezen over de werkwijze en de vele werk velden. Dat SLZ in deze tijden zo'n groot aan tal vrijwilligers heeft, is zeker iets wat indruk op mij maakt. netwerk en rekening houdend met de tijds periode waarin de stage plaatsvindt, is het streven om 100 enquêtes af te nemen onder wandelaars van het Wandelnetwerk op Walcheren en Zuid-Beveland. De enquêtes worden afgenomen in december 2013 en januari 2014. Het idee is om ook in de andere seizoenen dit onderzoek te herhalen, zodat we een beeld krijgen van het hele jaar. Dus hierna ga ik ook andere stagiairs enthousiast maken! Voor mijn onderzoek ben ik op zoek naar personen die: - onlangs een wandeling hebben gemaakt op het Wandelnetwerk Walcheren of Zuid- Beveland en hierover een enquête in wil len vullen; - van plan zijn in december of januari een wandeling te maken op bovengenoemd netwerk en hierover een enquête in willen vullen; - bereid zijn in december of januari tijdens het maken van een wandeling op dit net werk enquêtes mee te nemen en deze uit te delen aan of af te nemen onder wande laars die u tegenkomt. Als u mee wilt doen, wilt u mij dan een email sturen of even bellen en dan stuur ik de enquête aan u toe. Om goed onderzoek te doen heb ik 100 ingevulde enquêtes nodig. E-mail: lisanne@slz.landschapsbeheer.nl De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 29

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 31