Natuurwerkdag 2013 geschoond, Door: Robert Wielemaker, medewerker SLZ Ook dit jaar gingen er weer veel Zeeuwen (826) aan de slag op deze zonnige eerste zaterdag van november. In Zeeland kon je kiezen uit een 24-tal locaties en was er in iedere gemeente wel iets te doen in natuur en landschap. In heel Nederland zijn er meer dan 14.000 mensen actief geweest tijdens deze open dagvoor het beheer van ons land schap. Succesfactoren We zijn zeer te spreken over deze editie waarbij nóg meer lokale groepen en overheden betrok ken zijn geraakt bij het werk in het landschap. Het ideale weer en de inzet van de vrijwilli- gersgroepen waren hierbij de succesfactoren. Verschillende groepen hebben nieuwe, enthou siaste vrijwilligers mogen begroeten en nieuwe projecten zijn opgezet. Dit geeft wel aan dat de Natuurwerkdag iets meer is dan een gewone "knotdag". Krabbendijke: Dorpsraad van Krabben- dijke heeft knotwilgen aangeplant langs de Meiboom te Krabbendijke met financi- ele steun van het Waterschap Sint Maartensdijk: Bewonersinitiatief is van de grond gekomen, in totaal 18 bewo ners hebben geholpen om het Muijebos te dunnen. Ritthem: Dorpsraad Ritthem, Scouting Kanzan de Wolf en de Lions Middelburg hebben zich ingezet om de knotwilgen langs de Schone Waardinweg te knot ten en hebben de Louwerswegeling Foto's: diverse fotografen Voor SLZ zijn dit allemaal goede redenen om hiermee door te gaan en de groepen die het mogelijk maken om te werken én te genieten van ons land schap te blijven ondersteunen met raad en daad. Enkele locaties uitgelicht:

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 32