Cargill In het zomernummer van De Boom in had den we een artikel geplaatst met daarin een oproep om sanatorium huisjes te melden of verhalen er over te melden. Hierop hebben we verschillende reacties gekregen. Enkele huisjes hadden nog dienst gedaan tot het begin van deze eeuw, één als kippenhok, een ander als bergruimte voor tuingereedschap. Wij kregen ook 2 reacties van mensen waar een sanatoriumhuisje nog aanwezig is, ove rigens niet meer op de originele locatie maar in een particuliere tuin en op een volkstui nencomplex met een bijpassende herbestem ming. Bij ons zijn nu 4 locaties bekend waar nog sanatoriumhuisjes staan in Zeeland. Veel mensen kennen de grenslindes in de Zak van Zuid-Beveland, maar er zijn hier en daar meer van dit soort opvallende bomen in onze provincie te vinden. Ze geven een oude grens aan en vertellen daarmee een bijzonder verhaal. Vermoedelijk hebben er verspreid in Zeeland meer grensbomen gestaan. Wij zijn hier naar op zoek en zouden graag ook de bij behorende verhalen horen. Kunt u helpen? Laat het ons weten. Misschien kunnen we samen weer wat van dit soort grensbomen en daarmee ook hun verhalen terug brengen in ons landschap. Mail naar info@slz.landschaps- beheer.nl Al weer heel wat jaren laten we de mobipers naar Zeeland komen om hier streekeigen sap van te maken. De gebruikte verpakking (alleen het karton) kun je bewaren en de eerstvolgende keer weer mee te nemen als je sap gaat laten persen. Niet alleen goed voor het milieu maar ook voor je portemonnee, het statiegeld is namelijk 0,50. TBC huisje TBC huisjes Bedankt Cargill uit Sas van Gent Deze zomer heb ben we een bijdrage ontvangen van het Cargill Cares Councill voor de aankoop van een gereedschapset t.b.v. diverse SLZ- schoolactiviteiten in de Zeeuws Vlaamse Kanaalzone. Het betreft een set gereedschap voor het knotten van wilgen, de set bestaat uit 15 ladders, 15 zaagjes en 15 takkenscha- ren. Hierbij willen we Cargill bedanken voor hun bijdrage, hierdoor kunnen we komende jaren weer met diverse scholen aan de slag om de fraaie streekeigen landschapselemen ten te onderhouden in de Zeeuws Vlaamse Kanaalzone. Grensbomen in Zeeland Statiegeld pakken sap De Boom In WINTER 2013 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 33