Voor de Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ Als waardering voor uw vrijwillige inzet in natuur en landschap in Zeeland nodigen wij u uit om (gratis) deel te nemen aan diverse activiteiten. Afgelopen jaren organiseerden wij de SLZ- vrijwilligersdag met verschillende excursies en activiteiten. Deze dag willen we nu spreiden over meerdere dagen en verschillende locaties om zo meer vrijwilligers te bereiken. Daardoor kunnen we ook een grotere diversiteit aan acti viteiten aanbieden. Dat betekent dus dat we de oude opzet van de vrijwilligersdag niet meer uitvoeren en dat we daarvoor in de plaats de mogelijkheden voor deelname aan de cursus sen en andere activiteiten gaan verbreden. Flexibele mensen; flexibele wensen We krijgen steeds méér vrijwilligers bij SLZ. Ook zijn onze vrijwilligers steeds meer actief in verschillende werkvelden. Interesses overlap pen elkaar of liggen juist verder uit elkaar. Onze vrijwilligers zijn ook zelf gevarieerder: sommi gen werken enkel doordeweeks; anderen alleen in het weekend, of enkel in hun eigen regio. En sommigen werken in meerdere groepen of zijn actief in meerdere werkvelden. Oosterschelde Excursie VLP 2012 Foto: Pieter Voets Persoonlijke ontwikkeling Mensen kunnen veranderen in hun wensen en behoeften. Hun behoeften veranderen naarmate ze vaardigheden ontwikkelen. Daarom willen wij de keuze aan onze vrijwil ligers zelf laten. Wij bieden verschillende cur sussen, excursies en activiteiten aan waarbij de vrijwilliger zelf kan bepalen of hij/zij daar aan mee doet. Een moment om kennis op te doen, maar ook om anderen te ontmoeten met wie u verder kennis uit kunt wisselen. Uiteraard gratis. Sommige excursies organi seren wij voor een gesloten groep, om daar mee ook een stukje teambuilding te bevor deren. Indien een activiteit voor een besloten groep is, staat dit er expliciet bij vermeld. Voordelen: Verschillende thema's: ons aanbod is divers; voor ieder wat wils. Altijd wel een dag dat u kunt. Verschillende locaties; dus ook bij u in de buurt. Vrije keuze: cursus: leerdoel of excursie: gezelligheid/kennismaken. Deelname meerdere activiteiten mogelijk. 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2013 | | pagina 4