2. Beschadiging door bescherming bij niet tijdig snoeien fruitboom. Het herstellen van het achterstallig onderhoud bij deze fruitboom noopt ertoe, dat door uitstel de ingreep veel groter is dan het geval zou zijn geweest bij wel tijdig snoeien. gersploeg van SLZ! Met enige regelmaat komen we projecten tegen waar na de eerste uitvoering soms wel 10 jaar of meer niets gedaan is aan onderhoud. 3. Kan de locatie van aanplant voor proble men zorgen in de toekomst. Zo dient er gekeken te worden naar bestaande beplanting, huizen en bouw werken, erfgrenzen etc. Regelmatig komen we situaties tegen, waarbij bomen en struiken te dicht bij elkaar worden gezet, te dicht bij de erfgrens of dat de aanpak planmatig niet logisch is. 3. Beschadiging door niet tijdig snoeien fruit 4. Zo kan het ook. Project met ca. 70 knotbomen, vrijstaand en in goede conditie. Er wordt gezorgd voor voldoende ruimte tussen de afrastering en de bomen in verband met grazende paarden. 4. Sluit de inrichting aan bij de bestaande situatie. Het kan beter zijn een bestaande situatie te versterken, dan er een nieuw element aan toe te voegen, bijvoorbeeld de aanplant van opgaande bomen in een bestaande oude fruitboomgaard kan min der goed uitpakken voor het fruit. 5. Vraatschade door paarden. Het is de vraag of deze bomen het nog gaan redden. Van het afgezaagde hout is een mooie takkenril gemaakt. 5. Wellicht overbodig: zorg ervoor dat de voorbereiding en uitvoering zo goed mogelijk gedaan worden. Boompalen die na 2 jaar allemaal weer vervangen moeten worden of aangebracht gaaswerk dat al na 1 jaar moet worden aangepast zorgen voor extra werk en kosten. De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 11

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 13