Boomfeestdag B°OMFEEs Door: Pieter Voets, medewerker SLZ Kulotaawfl Knotten Foto: Eben-Haëzerschool uit Oostkapelle zingen. De dag is daarom verzet naar 12 maart. Het thema was ook 'Kiezen voor Bomen' met een duidelijke link naar de verkiezingen. We hopen dat de kiezers op 19 maart ook voor bomen hebben gekozen! Organisatie De organisatie van de Boomfeestdag ligt bij de gemeente. SLZ kan een ondersteunen de rol spelen in de uitleen van gereedschap en het begeleiden van klassen bijvoorbeeld bij het knotten van wilgen. Zo hebben wij afgelopen jaar 900 enthousiaste leerlingen in Zeeland ondersteund. Het hele winterseizoen door en vanaf 2013 ook in het zomerseizoen heeft SLZ leuke en educatieve landschapsbe- heeractiviteiten met scholen. Voor SLZ is het begeleiden van groepen niets nieuws maar de Boomfeestdag is wel een mooie manier om met gemeenten samen te werken. Vaak wordt er op locaties van de gemeente zelf geplant maar aangezien er niet altijd voldoende plaat sen zijn wordt ook aan SLZ om plantplekken gevraagd. Zo begeleiden we ook dit jaar weer op locaties die door SLZ aangedragen zijn in de gemeenten Sluis, Hulst, Terneuzen en Noord-Beveland. Ook zin om te helpen begeleiden bij groepen op Boomfeestdag of op een ander moment? Laat het weten aan SLZ. Mail naar pieter@slz.landschapsbeheer.nl Meer informatie over de nationale Boomfeest dag is te vinden op www.boomfeestdag.nl Misschien ken je de Boomplantdag nog wel uit je eigen jeugd. Dat zou goed kunnen want op 10 april 1957 werd deze landelijke dag voor het eerst officieel georganiseerd. Later is de naam veranderd in Boomfeestdag. Stichting Nationale Boomfeestdag wil kinderen kennis, inzicht en begrip voor bomen bijbrengen. Zo heeft de stichting tot doel dat elk kind tijdens de basisschooltijd zelf een boom plant. 12 maart Boomfeestdag vindt jaarlijks plaats op de derde woensdag in maart alleen zou dat dit jaar op 19 maart zijn gevallen en dat was nou net de datum van de gemeenteraadsverkie- Samen met de gemeente aan de slag De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 17