Functioneel Erfgroen in Zeeland Vaak zijn er nog veel mogelijkheden om een erf groener te maken Foto: Arjan de Hulster zijn er tien agrarische bedrijven geselec teerd. Bij de selectie is rekening gehouden met de spreiding van de ligging van de bedrijven over Zeeland en de diverse agra rische bedrijfstakken. Ook is er gekeken of er veel mogelijkheden zijn voor de aanleg van nieuwe elementen. De bedrijven waar de uitvoering plaats zal vinden moeten een voorbeeldbedrijf zijn voor andere land bouwers en andere belangstellenden zoals beleidmakers. Voor ieder bedrijf wordt in overleg met de landbouwer een plan opge steld waarin de mogelijkheden uitgewerkt worden. Een deel van de mogelijkheden richt zich op groene elementen, een ander deel richt zich meer op voorzieningen voor fauna. Functioneel Erfgroen Foto's: Wico Dieleman Streekeigen Het aanplanten van streekeigen groen levert een bijdrage aan de landschappelijke inpassing en verfraaiing van het erf. Het groen voorziet daarnaast in een afname van emissies van fijnstof, ammoniak, licht en het breekt de sterke wind. Niet minder belang rijk is het vergroten van de maatschappelijke Door: Alex Wieland, medewerker SLZ Recent is het projectFunctioneel Erfgroen gestart. Dit project wordt uitgevoerd in samenwerking met de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO). In Noord Brabant wordt tegelijkertijd een vergelijk baar project uitgevoerd door de ZLTO in samenwerking met het Coördinatiepunt Landschapsbeheer van Brabants Landschap. Het doel van dit project is om door mid del van het aanplanten van groen en het aanbrengen van andere voorzieningen, bio diversiteit, landschap en functionaliteit op het landbouwbedrijf te doen toenemen. Uit de meer dan vijfendertig aanmeldingen,

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 18