N67ljl N669] Inspectiepunten X Type Mankement Invoerder Datum Status Opmerking Subtype_cultuurtechnisch Bewegwijzering Markering ontbreekt EV 10-02-2014 Melding gedaan VERWIJDEREN SLUITEN Door: Ewoud Voogd, medewerker SLZ Vroeger was het moeilijk om veldgegevens exact op kaart vast te leggen. Het terugvinden van deze gegevens en het delen ervan met mensen en organisaties die ze nodig hadden was nog lastiger. Zo is bekend dat Franse soldaten die ons in 1940 probeerden te verde digen tegen de Duitsers, met Michelin-kaarten het veld in werden gestuurd! Op vreemde bodem probeerden ze ons te verdedigen, maar onder andere door het gebrekkige kaartma teriaal ging dit met de Franse Slag. Zo stoot ten ze op een onverwachte plaats op Duitse tegenstand, doordat een kruising niet op hun kaart was weergegeven. De juiste kaartgege vens konden in 1940 niet op tijd gevonden en verspreid worden. Geografisch Informatie Systeem Nu in de 21e-eeuw is het een stuk eenvoudi ger de gegevens snel aan te leveren, mits de gegevens juist zijn verzameld en opgeslagen. Wandelaars die in het veld het gebied willen Afbeelding 1: online-melding van een verdwenen knooppuntpaal bekijken waar de Franse soldaten de strijd aangingen met de Duitsers kunnen bij het VVV het boekje "De Franse Slag" kopen en één van de vier wandelroutes uitkiezen. De routes zijn in het veld gemarkeerd met knooppuntpalen en pijlen. Knooppuntpalen zijn geografische objecten waarvan o.a. de locaties op het SLZ-kantoor digitaal op kaart zijn vastgelegd. Een systeem waarin dergelijke gegevens worden vastgelegd heet een geografisch informatiesysteem, meestal afgekort tot GIS. Ook de wandel routes zelf zijn als geografische objecten in dit systeem opgenomen. Controleurs van de Franse Slag kunnen gebreken aan bijvoorbeeld knooppuntpalen online door geven aan SLZ. Maar ook anderen, bijvoorbeeld wandelaars en terreinbeheerders kunnen dit telefonisch of per e-mail doen, waarna de meldingen in GIS worden opgenomen. 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 22