^msm Zo is snel bekend waar de beheervrijwil- ligers naartoe moeten en wat er gedaan moet worden. Dit systeem maakt zo een snelle en goede communicatie tussen con troleurs en beheervrijwilligers mogelijk. Zo wordt de kans verkleind dat de wandelaar door een gebrekkige bewegwijzering een afslag mist. Overzicht Nu beslaat de Franse Slag een relatief klein gebied, grofweg de driehoek Kapelle - Wemeldinge - Hansweert. Grote kans dat controleurs en beheervrijwilligers elkaar goed kennen en onder het genot van een bakje koffie de problemen met elkaar bespreken. De kracht van GIS is echter dat je van alle wandelnetwerken, thema's en ommetjes op dezelfde manier de gege vens kunt bijhouden. Bovendien behoudt SLZ zo het overzicht over het gehele Wandelnetwerk Zeeland. Door alle meldin gen te bewaren kan na verloop van tijd een goed overzicht worden verkregen van pun ten met regelmatig terugkomende gebre- ken en kan zo gerichter naar een oplossing worden gezocht. Diverse gegevens Binnen de wandelnetwerken zijn er paden die gemaaid en onderhouden moeten worden. Soms door beheervrijwilligers, soms door de eigenaar. Ook dit is in GIS vastgelegd. Als er bij SLZ een melding bin nenkomt over te hoog gras op of langs een pad, dan kan de systeembeheerder zien wie het pad had moeten maaien en direct actie ondernemen. Ook kunnen de te maaien paden snel als kaartje geprint worden en aan vrijwilligers worden meegegeven. In principe kunnen alle geografische gege vens worden vastgelegd, zowel tastbare objecten als niet tastbare. Er valt hierbij te denken aan cultuurhistorie, planten- en diersoorten en veedrinkputten, kortom te veel om op te noemen. GIS is een effectief instrument en zal in de toekomst alleen maar in kracht toenemen. Daarom is ook SLZ met dit systeem aan de slag gegaan. De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 23