Lekker Landschap FOOD WALKS POSTCODE Mogelijk gemaakt door NATIONALEH LOTERIJ! Stichting wAarde Door: Caroline Geluk, medewerker SLZ De aloude Nederlandse traditie van zelf gemaakte bramenjam, zomersalades en kastanjetaart wordt nieuw leven ingeblazen door het projectLekker Landschap Dit landelijke project wil mensen verbin den met het landschap en de natuur via voedsel. Tijdens een mooie wandeling of fietstocht verzamelen mensen onderweg de ingrediënten voor een regionaal recept. Landschapsbeheer maakt de route langs eetbare gewassen zoals fruitbomen of (on) kruiden. Andere ingrediënten komen uit stadstuintjes, schooltuinen, kantoortuinen, of kunnen zelf worden gekweekt op het bal kon. Overige benodigde ingrediënten komen uit directe verkoop van boeren, buurtwinkels of gewoon uit de supermarkt om de hoek. Dit project sluit goed aan bij de activiteiten van SLZ met betrekking tot het ontwikkelen van wandelroutes en bij onze expertise op het gebied van landschap en beplantingen. Het uiteindelijke doel wat we willen reali seren is dat na afronding van het project in 2016 het concept zodanig aangeslagen is, by lekker landschap dat mensen zelf maaltijdroutes gaan maken door hun landschap en zelf hun maaltijden bij elkaar gaan sprokkelen. Alle landschapsbeheren in Nederland wer ken aan dit project mee. We werken hierin samen met stichting wAarde. Door het hele land wordt een netwerk opgezet van vele tientallen maaltijdwandelroutes en maaltijd fietsroutes, die aansluiten bij de kwaliteit van het landschap. Daarbij organiseren wij een aantal wandel- en fietstochten met picknick waaraan recepten gekoppeld worden. Hierbij proberen we zoveel mogelijk samen te wer ken met winkels, boerenbedrijven, scholen en gemeenten. Op www.foodwalks.nl vindt u alle ingrediënten voor een 'foodwalk': recepten, routebeschrijvingen, pluklocaties en adressen van winkels waar u aanvullende ingrediënten kunt kopen. Samen met het NME-centrum Schouwen- Duiveland ontwikkelen wij een Foodwalk tijdens de Dag van het veelzijdige landschap op zaterdag 19 april 2014 op het terrein van Molenberg te Burgh-Haamstede. Wandel en Eet smakelijk! De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 25