Zeeuwse Polderparels: Versterking Er starten acties om meer groen op het erf te krijgen. Europees is er ook aandacht voor; een voorbeeld is het Gemeenschappelijk Landbouw Beleid waarin ook biodiversiteit een item is. Biodiversiteit is sowieso boeiend om naar te kijken, goed voor de flora en ook voor mens en dier. Door: Sylvia Tuinder, medewerker SLZ Het jaar van de biodiversiteit heeft meer dere mensen een beetje wakker geschud. Biodiversiteit hebben we hard nodig, maar dreigt snel minder te worden. Het besef dat er iets moet gebeuren en dat we er wat aan kunnen doen, begint langzaam zichtbaar te worden. Steeds meer activiteiten in Zeeland richten zich op biodiversiteit. Veldsymposium Polderparels Dat het leeft is duidelijk geworden tijdens het symposium Tijd voor biodiversiteit wat in oktober 2012 in het Scheldetheater in Terneuzen is gehouden. De grote opkomst was een signaal dat velen het belang van biodiversiteit in Zeeland zien. Om te tonen wat er gedaan wordt op erven van boeren en burgers in het buitengebied hebben de Boerderijenstichting Zeeland (BSZ), de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie (ZLTO) en Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) de handen ineen geslagen voor een vervolg hierop. We willen de huidige inzet laten zien en ook heel prak tisch tonen wat ieder nog kan doen om biodiversiteit te bevorderen. Het resultaat is een Veldsymposium waarbij we laten zien welke projecten er zijn of welke actie gewenst is. Agrariërs, erfbewoners van het buitengebied, beleidsmakers en betrokke nen nodigen we daarom uit op locatie voor het Veldsymposium Polderparels. Op 14 mei 2014 organiseren we dit Veldsymposium op een Zeeuwse boerderij, waar we op en rondom het erf van dichtbij kunnen laten zien waar het om gaat. Praktische voorbeelden en mogelijkhe den voor biodiversiteit komen aan bod in een programma met korte presentaties en rondleidingen. Thematische infostands zijn tussen de programma onderdelen door te bezoeken. Functioneel Erfgroen Het Veldsymposium geeft speciale aandacht aan het project "Functioneel Erfgroen". Nadruk ligt op de praktische aanpak en op het zichtbaar maken van biodiversiteit. We hebben kennis en ervaring naast elkaar gelegd met als doel het makkelijker te maken om ermee aan de slag te gaan. Een handige ideeënwaaier is het resultaat. De praktische aspecten worden hierin gepresenteerd en maken in één blik dui delijk wat er nog kan gebeuren. Het geeft een overzicht van de mogelijkheden om de natuurwaarde en biodiversiteit op het (voormalig) agrarisch erf te vergroten. Deze ideeënwaaier vol tips en foto's op en rond het erf hebben we ontwikkeld zodat ieder direct aan de slag kan om natuurwaarden en biodiversiteit op het erf te vergroten. Locatie en Programma De locatie is het erf Zwaluwenoord van de familie Rijk-Vermue, in Wolphaartsdijk. Deze hoeve vol waardevolle cultuurhistorie heeft 28

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 30