Door: Peter Boelee, coordinator Uilen Overleg Zeeland De winter van 2012-2013 gaat de boeken in als een van de langste winters ooit. Daar kwam bij, dat de muizenstand na deze winter totaal instortte, waarschijnlijk doordat ze in de herfst niet in staat zijn geweest voldoende voedsel voorraden aan te leggen. Hierdoor hebben uilen en roofvogels in 2013 een heel slecht broedseizoen gehad. In april waren er niet alleen te weinig muizen, maar het was ook nog steeds veel te koud, waarschijnlijk zijn die twee ingrediënten er de oorzaak van dat de meeste kerkuilen in Zeeland het broedseizoen hebben overgesla gen. Er kwamen wel veel meldingen binnen van aanwezigheid van volwassen kerkuilen maar die lieten zich niet horen en zijn dus bijna niet tot broeden gekomen. Hopelijk zal het in 2014 beter gaan. Op dit moment lijkt het wel alsof er geen winter meer komt, prima voor uilen en roofvogels, maar waardeloos voor schaatsliefhebbers. Kerkuilkastcontroleurs voor Tholen gezocht Er is veel gebeurd in 2013, in de Zeeuwse regio's zijn alle kerkuilkasten (368 kasten) gecontroleerd. Op Tholen waar nog steeds maar twee kerkuilkast controleurs actief zijn, is opnieuw hulp verleend door de Bevelandse ploeg en zijn alle kasten toch nagekeken. Heeft u interesse om op Tholen te helpen met de controle van kerk- en steenuilkasten dan kunt u contact opnemen met SLZ. Te hoog Opnieuw zijn kerkuilkasten, die nog steeds te hoog hingen, verplaatst en kapotte kas ten zijn vervangen. Het verplaatsen van kas- 30

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 32