ten zal worden voortgezet. Hiervoor worden vaak hoogwerkers ingezet, belangeloos beschikbaar gesteld door het bedrijfsleven. Op de foto wordt in Zeeuws-Vlaanderen een hele hoge kast rechts met een hoogwerker van firma Arentis uit Terneuzen verplaatst naar een vanaf het zoldertje veilig bereik bare plek, links op de foto. Timmerdagen Aan elke nieuwe eigenaar van een kerkuil- kast wordt 30,- bijdrage gevraagd, dat is tot nu toe nooit een probleem geweest en hierdoor is het mogelijk dat er voor elke geplaatste kast, hout voor een nieuwe kast kan worden aangekocht en vinden er regel matig "timmerdagen" plaats, waar vrijwil ligers gezamenlijk kasten komen timmeren. Niet alleen goed voor de uilen, maar ook goed voor de onderlinge contacten tussen de vrijwilligers. Nieuwe naam Omdat we vorig jaar op de Zeeuwse Kerkuilenvergadering hebben besloten om alle Zeeuwse uilensoorten in onze werkgroep op te nemen, is de naam "Kerkuilenwerkgroep Zeeland" omgezet in: "Uilen Overleg Zeeland". Overzicht van uilen als broedvogel in Zeeland De cijfers van het uilenbroedseizoen 2013 in Zeeland: Kerkuilen: totaal van alle 6 regio's: 89 uit gevlogen jongen Steenuilen: Zuid Beveland: in 40 kasten zijn 68 jongen geringd, op Walcheren is een nieuw territorium bijgekomen, 3 jonge steenuilen zijn geringd Bosuilen: In Oost Zeeuws Vlaanderen zijn 6 jonge bosuilen geringd Ransuilen: in Zeeland zijn, na een oproep in de krant, 19 ransuil-roestplaatsen bekend geworden. Weet u een roestplaats dan kunt u de plaats gegevens hiervan aan SLZ door geven, (NB de vindplaats wordt niet open baar gemaakt) Velduilen komen hier alleen in de winter voor. Kerkuil Foto: André Eijkenaar Kerkuil Steenuil Bosuil Ransuil Schouwen-Duiveland X X X Tholen X X Walcheren X Weinig X Noord Beveland X X Zuid Beveland X X X West Zeeuws-Vlaanderen X X X Oost Zeeuws-Vlaanderen X X X X De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 33