Wapenvondst in varkenskot Paul en Mia de Kraker hebben een oude boerderij gekocht in Hoek. Deze hofstee stond al drie jaar leeg en er is veel achterstallig onderhoud. Dat ze de komende jaren wel weten wat ze met hun vrije tijd moeten doen, staat dus wel vast. Zowel het erf als het huis zelf kunnen wel een opknapbeurt gebruiken. De vorige bewoner, die er zo zijn eigen gewoontes op na hield, zorgde nog voor leuke verstopte vondsten uit de Tweede Wereldoorlog! 2 SLZ heeft handen, ogen en oren nodig! Ogen zijn nodig voor het opsporen en het regelmatig controleren van grenspalen en verdwenen stenen. Handen zijn nodig voor het herstellen van o.a. Tiendpalen, het plaatsen van beschermende maaipaaltjes rondom grensstenen, het rechtzetten van palen in het veld en het inperken van ongewenste kruiden en diverse maai- en hooiwerkzaamheden op oude begraafplaatsen. Oren zijn nodig om de achterliggende verhalen op te tekenen. Door deze elementen te behouden, blijft het verhaal dat zij vertellen over de indeling van het landschap van vroeger bewaard. 4 Feloranje maatregelen tegen hoofdletsel Veiligheid voor alles! SLZ gaat mee in het advies van de Arbodienst over het dragen van veiligheidshelmen tijdens het werken met vallende voorwerpen. Nu komt dat bij ons natuurlijk nogal eens voor. Denk aan het knotten van wilgen of het omlieren van bomen. Vrijwilligersgroepen die bij SLZ zijn aangesloten kunnen gratis voor elke deelnemer een mooie oranje helm in permanente bruikleen krijgen. 8 En verder Gratis activiteiten en cursussen voor vrijwilligers9 Toekomstgerichte aanpak bij inrichting van erven10 Boomkikker en meer!12 Boomfeestdag15 Functioneel Erfgroen in Zeeland16 Winterverblijven voor vleermuizen Oost- en Midden Zeeuws-Vlaanderen ingericht 18 GIS, het verzamelen en vastleggen van gegevens op kaart 20 Lekker Landschap23 Meer weten van Levend erfgoed23 Herstel leefgebieden en natuurbeleving agrarisch cultuurlandschap in Terneuzen24 Zeeuwse Polderparels: Versterking flora en fauna op en rond het erf28 Uilen Overleg Zeeland30 Kort Nieuws32 Overzicht Vrijwilligersorganisaties in Zeeland33 Agenda 34 De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 1

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 3