Door: Jacob Bouwman, medewerker SLZ Boerderijen die al een tijdje leeg staan, ieder een weet er wel een te staan. Je ziet het verval langzaam intreden: het gras staat een halve meter hoog, ruiten waarvan er elke keer meer sneuvelen en kapotte dakpannen die niet meer worden vervangen. Gelukkig zijn er mensen die dat proces stoppen. Zij zijn als nieuwe eigenaar bereid energie te steken in het erf en te investe ren in herstelmaatregelen. Wie over de N61 van Terneuzen naar Hoek rijdt, ziet zo'n erf aan de rechterhand liggen, onder aan de stoplichten bij Hoek. In verband met de wegverbreding is er onlangs een fietstun- neltje gerealiseerd. Dat was voor Paul en Mia de Kraker uit Hoek ook de reden om contact op te nemen met Landschapsbeheer. "We zijn sinds december 2013 eigenaar van dit erf aan de Binnendijk. In verband met de werkzaamheden aan de N61 ligt er een tijdelijke bouwweg over het erf, is de put grotendeels gedempt en zijn er achteraan veel bosjes verdwenen," somt Paul op. "De strook grond waar een windscherm stond, is onteigend. Natuurlijk ruimt de aanne mer de weg op. De bomen en struiken zijn we echter kwijt. We zitten daardoor nogal op het zicht. Het was een van de kraanmachinisten die ons tipte om voor beplanting eens contact op te nemen met SLZ." Via het project Wandelnetwerk Hulst-Terneuzen was nog een bedrag beschikbaar voor zoge naamde landschapsversterking. Geld om de omgeving van wandelroutes aantrekkelijker te maken, met name door het aanbrengen van bomen. De bestelling moest voor het einde van het project (eind 2013) geplaatst wor den. SLZ heeft hiervoor een advies opgesteld. Knotbomen, Italiaanse populieren en veel strui ken moeten het erf beschutting geven. Jonge hoogstamfruitbomen vervangen de afgetakelde exemplaren in het huisboomgaardje. Waarom hebben jullie deze boerderij gekocht? "We woonden in een bijzonder gebouw," vertelt Mia. "Namelijk de oude gereformeerde kerk in Hoek die we hebben omgebouwd tot woonhuis. Met zo'n 1100 m3 wooninhoud zat er best wat werk aan, denk bijvoorbeeld alleen al aan het lap pen van de ramen. Deze woning is ongeveer 300 m3. Maar het is goed, we wilden juist kleiner gaan wonen." Paul vult haar aan: "bovendien wilde ik wel voldoende ruimte voor mijn hobby. Ik sleutel graag aan oude auto's en motoren. Zo heb ik een oldtimer uit 1930 en een Ford Thunderbird uit 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 4