1955, daar ligt een V8 in, dus die komt wel van zijn plek, haha! Dat materiaal stond allemaal ver spreid over verschillende garageboxen, dus zo'n boerenschuur is echt ideaal." De boerderij stond al zo'n 3 jaar leeg. Aan de bui tenkant zien we nog veel streekeigen elementen terug, inclusief achterstallig onderhoud. De staat van de bebouwing is redelijk goed. Zijn jullie nog verrassingen tegengekomen? "We zijn erachter gekomen dat het erf oor spronkelijk een kwart groter was", gaat Paul verder. "In de jaren '70 is er namelijk ook al een keer onteigend, in verband met de aanleg van de N61. Rond 1910 is de boerderij gesticht. Het woonhuis is in Jugendstil neergezet. Zijn hele leven woonde markant Hoekenaar Jan Meertens hier. Hij leefde op zijn manier, hè. Zo is het gas binnen nooit aangesloten geweest en hij waste zich met water uit de welput." Mia vult aan: "Jan was vrijgezel, de laatste jaren woonde hij in bejaardenhuis Vremdieke, waar ik werkzaam ben. Gelukkig had hij tegen familie nog gezegd waar hij wat spullen bewaarde. Nou, daar zijn we tijdens het klussen op gestuit. Allerlei wapentuig uit de Tweede Wereldoorlog, verstopt in de muur en onder de vloer van het varkenskot! Het Gdynia-museum in Axel was er in ieder geval blij mee." Wat zijn jullie plannen? Paul: "Alleen het wagenhuis was ingestort en inmiddels opgeruimd. We zijn van plan om een replica terug te bouwen. Maar eerst de woning. Daar is in al die jaren weinig aan veran derd. Gelukkig is er weinig aan verpest, alleen is er ooit een toilet in de hal bij de voordeur gemaakt. Ik kan er zo aan de slag. Het is de bedoeling om kozijnen en beglazing volgens moderne eisen aan te brengen, maar dan wel met de uitstraling van toen. De lelijke rolluik- kasten verdwijnen en er komen weer origi nele luiken voor de ramen. En overal isoleren, natuurlijk. Ik draai er mijn hand niet voor om, ik ben namelijk timmerman van beroep. Ook zit er nog een echte ronde bakoven in de oude keuken. Dat is best uniek, want tijdens de bouw was dat eigenlijk al achterhaald. Het zal dus een van de laatste exemplaren zijn. We weten nog niet precies wat we daar mee gaan doen." De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 5