moeten worden opgepakt zijn o.a. het plaatsen van beschermende maaipaal- tjes, het opsporen van een verdwenen steen en het rechtzetten van een paal in het veld. Het blijft niet bij deze ene dag. De volgende maanden zal er regelmatig geklust worden. Wie mee wil, kan het beste de website in de gaten houden voor de exacte data en locaties. Waardevolle plaatsen Historische begraafplaatsen vallen ook onder de aandachtsfeer van SLZ. Door hun vorm en ligging zijn ze vaak van veraf herkenbaar en mede bepalend voor het landschap. Bovendien vindt men er een bijzondere flora en fauna. De graftekst en de symboliek vertellen iets over de dodencultuur in het verleden. Oude gra ven verschaffen ons informatie over de landelijke- en de plaatselijke geschiede nis. Voor de instandhouding zijn beheer- en herstelwerkzaamheden noodzakelijk. Een aantal jaren geleden is SLZ een project gestart. Dat omvatte een inventarisatie van alle begraafplaatsen in Zeeland en op ver schillende plaatsen zijn toen werkzaamheden uitgevoerd. Zo werd een baarhuisje en toe gangshek opgeknapt evenals verschillende bijzondere graven en beplanting. Het project is afgelopen, maar er is nog heel veel te doen. Gelukkig vinden veel mensen het behoud van deze bijzondere plaatsen belangrijk. In zeven verschillende dorpen in de gemeente Borsele zijn groepen ontstaan. Ze zetten zich belan geloos in en zorgen dat de begraafplaatsen er prima bij liggen. Ook de oude begraafplaats van 't Oudeland bij Tholen kent zo'n groep die er maaisel afharkt en de stenen schoon houdt en in Vrouwenpolder is een groepje van twee mensen, dat dit ook op zich wil nemen voor de oude begraafplaats aan de Noorddijk. Ook in Looperskapelle en Brijdorpe De formule van inzet van lokale vrijwilligers met ondersteuning van SLZ en gemeente De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 7