Begraafplaats Looperskapelle Foto: SLZ Begraafplaats Looperskapelle Foto: Sandra Dobbelaar werkt. Men voelt zich betrokken en de resul taten zijn daar naar. Het zou mooi zijn als men dit ook elders kon toepassen, zoals in Looperskapelle en Brijdorpe. Daar liggen twee karakteristieke historische begraaf plaatsen te midden van omliggende huizen. In 2006 is daar samen met de gemeente de beplanting aangepakt. Het idee was de begraafplaatsen weer een open karakter te geven. Na de grote ingreep is het nodig om elk groeiseizoen verschillende keren het meest invasieve onkruid tegen te gaan. Als de bodem meer en meer bedekt raakt, zal onkruid minder kans maken. Op donderdag 17 april organiseren we op beide locaties een werkdag. De nadruk zal liggen op het inper ken van ongewenste kruiden. Aansluitend is er een korte excursie met informatie over de geschiedenis van deze interessante plaatsen en uitleg over de verschillende herstelplan nen door de jaren heen. Hopelijk ontstaat ook hier een groep enthousiaste vrijwilligers uit de buurt, die gedurende het voorjaar en de zomer regelmatig eens aan de slag wil. Meehelpen? Wie zin heeft om mee te helpen op een van de genoemde dagen, kan zich aanmelden via info@slz.landschapsbeheer.nl en de website van SLZ in de gaten houden voor de verdere details: www.landschapsbeheerzeeland.nl SLZ zorgt op de genoemde werkdagen voor begeleiding, benodigd gereedschap en hand schoenen. Handen, ogen en oren gebruiken 17 april: excursie grenspalen in de gemeente Hulst 17 april: werkdag begraafplaatsen Looperskapelle (ochtend) en Brijdorpe (middag) 8 mei: werkdag grenspalen in de omgeving van Hulst We zoeken ook nog vrijwilligers voor: - onderhoudswerkzaamheden op de oude begraafplaats in o.a. Sas van Gent, Vrouwenpolder en Zuiddorpe; - versterking van de Stichting Vrienden van de Zwartenhoekse zeesluis, die kan hulp gebruiken bij verschillende onderhouds- klusjes; - maai- en hooiwerkzaamheden, o.a. bij de zeesluis, bunkers Philippine en de oude tramcoupure bij Mauritsfort. Hersteld baarhuisje Sas van Gent Foto: Sandra Dobbelaar De Boom In LENTE 2014 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 9