IsÉf V RTL Greenkids Juist omdat dit leeft, blijft men er regelmatig op kijken. Dit geldt ook voor Facebook en Twitter, wat door gebruikers gretig wordt aangevuld met nieuwe input. Bij RTL waren we te zien met de Greenkids uit Zeeland, die zoals vele erfeigenaren en vrijwilli gers, zelf appelboompjes en fruitstruikjes plant ten rond hun basisschool en proefden van het eetbare Lekkere Landschap. Erftrofee 2013 Met biodiversiteit en cultuurhistorie op het erf als de belangrijke thema's is de Erftrofee 2013 een unieke provinciale waarderingsprijs gewor den. De geselecteerde erven kregen aandacht via de provinciale pers, websites en nieuwsbrie ven van de samenwerkende organisaties, zoals de Boerderijen Stichting Zeeland en de ZLTO. De uitreiking aan de drie winnende erven werd gedaan door gedeputeerde Ben de Reu. Het Erftrofeeschildje prijkt nu bij 'Hof 8 is meer dan 1000' en bij 'Hof met de Zwartrand in Sas van Gent' en bij 'de Ouwe Molenwerf Noordgouwe'. Een samenwerkingsproject met een ruime com municatiedoelstelling waarbij bewoners van Zeeland attent worden gemaakt op de mooie erven vol biodiversiteit die er in Zeeland dank zij inspanning van vele erfeigenaren nog zijn, naast een stuk waardering voor die erfeigena ren die dit waarmaken. Netwerken en ontmoetingsmomenten Voor het persen van hun fruit tot sap kunnen erfeigenaren met Hoogstamfruitbomen terecht bij de fruitpers, genaamd de Mobipers, die op verschillende locaties staat. Het is een ontmoe tingsmoment en biedt de fruiteigenaren ook de kans om hun appel, peer of pruim op naam te laten brengen dankzij de deskundige groep SLZ-vrijwilligers die de rassen determineren op vorm, smaak, geur en kleur. Zo krijgen we weer meer kennis van de soorten die er nog zijn in Zeeland. Bijzondere of zeldzame rassen die sinds jaren in Zeeland voorkomen krijgen hierna een plekje in de collectieboomgaard. Minimaal 8 keer dit jaar is de SLZ kraam opge bouwd en hier hebben ook belangrijke momen ten van kennisuitwisseling plaats en komen waardevolle netwerkcontacten uit voort. Persberichten Met de tientallen persberichten aan pers en media is het dit jaar goed gelukt om buitenlui, vrijwilligers en belangstellende bewoners actief te laten deelnemen aan de werkzaamheden en excursies, die we organiseerden. Helaas hebben we regelmatig mensen moeten teleurstellen omdat excursies waren volgeboekt. We signa leerden een grote belangstelling bij Zeeuwse bewoners om meer kennis te vergaren rondom 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2014 | | pagina 18